Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu 7.03.2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Bóg zapłać za złożone tydzień temu ofiary do puszek przeznaczone na wsparcie dla polskich misjonarzy i misjonarek. Od I niedzieli Wielkiego Postu można składać ofiary na daninę diecezjalną i parafialną. Koperty można nabyć  przy wyjściu z kościoła. Również od I niedzieli Wielkiego Postu można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Na ten cel są przygotowane w kościele skarbony: przy św. Józefie i przy chrzcielnicy. W Wielkim Poście nie dekorujemy kościoła kwiatami.


2. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Wasze ofiary będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii.


3. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


4. W poniedziałek obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji składam jak najlepsze życzenia.


5. Zapraszam parafian na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Przez odprawianie tych nabożeństw można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za siebie lub za zmarłych.


6. W piątek o godz. 18.00 przed Mszą św. w nabożeństwie do miłosierdzia Bożego będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie.


7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11 swoje spotkanie będzie miała młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.


8. Pragnę podziękować za pracę i pielęgnację zieleni wokół kościoła następującym osobom: Pan Krzysztof Kulas, Przemysław Janas, Michał Garbacz, Zbigniew Hałas, Piotr Walczak i Patryk Bestry.


9. Zwracam się do parafian z prośbą o pomoc przy pracy na cmentarzu za tydzień w sobotę 13 marca.  Chodzi o zagospodarowanie jego drugiej części poprzez posadzenie tuji. Osoby, które chciałyby pomóc są proszone w tym dniu na godzinę 10.00 przy kościele. Można zabrać ze sobą łopaty i grabki.


10. Już teraz zwracam się z prośbą do parafian z ulic: Kościelnej, Polnej i Łąkowej o wykonanie w kościele przed Triduum Paschalnym Ciemnicy i Grobu Pańskiego.


11. W zakrystii można nabyć świece na stół wielkanocny. Ofiara za świecę wynosi 6 zł.


12. W Kaliskim Sanktuarium św. Józefa od 1 do 31 marca o godz. 20.30 odbywają się „Marcowe wieczory ze św. Józefem” zakończone Apelem Jasnogórskim. Jest to czas duchowego przygotowania do Aktu Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.


13. Ks. Bp Damian Bryl udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach niedzielnych i świątecznych od 15 lutego do odwołania. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Można z niej skorzystać jeżeli obawiamy się o swoje zdrowie i życie.


14. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do piątku o 18.00, tylko we wtorek wyjątkowo o 17.00; w sobotę o 17.00 i 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą. 

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


15. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


16. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże!

 

Ks. Tomasz Flajszer