Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu 28.02.2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę „Ad gentes” – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszy św. ofiarą do puszek będzie można wesprzeć polskich misjonarzy. Od I niedzieli Wielkiego Postu można składać ofiary na daninę diecezjalną i parafialną. Koperty można nabyć  przy wyjściu z kościoła. Również od I niedzieli Wielkiego Postu można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Na ten cel są przygotowane w kościele skarbony: przy św. Józefie i przy chrzcielnicy. W Wielkim Poście nie dekorujemy kościoła kwiatami.


2. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


3. W czwartek obchodzimy święto św. Kazimierza Królewicza. W poniedziałek natomiast obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.


4. Zapraszam parafian na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Przez odprawianie tych nabożeństw można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za siebie lub za zmarłych.


5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W I Czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu ze Wspólnotą Bractwa św. Józefa oraz spowiedź św. od godz. 17.30. W I Piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00, Droga Krzyżowa o 17.30 i o 18.00 Msza św..


6. W I Sobotę miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Jeżeli jednak ktoś z parafian obawia się o swoje zdrowie i życie w związku z epidemią, to proszę to zgłosić w zakrystii lub telefonicznie. Wtedy chorą osobę odwiedzę gdy ustanie epidemia.


7. Dzisiaj po Mszy św. o 11.00 swoje spotkanie będzie miała młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.


8. Już teraz zwracam się z prośbą do parafian z ulic: Kościelnej, Polnej i Łąkowej o wykonanie w kościele Ciemnicy i Grobu Pańskiego.


9. W Kaliskim Sanktuarium św. Józefa od 1 do 31 marca o godz. 20.30 będą się odbywały „Marcowe wieczory ze św. Józefem” zakończone Apelem Jasnogórskim. Będzie to czas duchowego przygotowania do Aktu Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.


10. Ks. Bp Damian Bryl udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach niedzielnych i świątecznych od 15 lutego do odwołania. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Można z niej skorzystać jeżeli obawiamy się o swoje zdrowie i życie.


11. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do piątku o 18.00;  w sobotę o 17.00 i 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


12. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


13. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

 

Ks. Tomasz Flajszer