Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą 7.02.2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dziękuję wszystkim Ofiarodawcom za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na utrzymanie kleryków Diecezji Kaliskiej. Natomiast dzisiaj ofiarami składanymi do puszek będziemy wspierać Klasztory Klauzurowe w naszej Diecezji. Bóg zapłać.


2. W czwartek 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorego. Serdecznie zapraszam w tym dniu do naszego kościoła na Mszę św. o godz. 9.00, podczas której będziemy modlić się przez wstawiennictwo Matki Bożej za wszystkich, którzy zmagają się z różnego rodzaju chorobami i cierpieniem, za osoby starsze i niepełnosprawne z naszej wspólnoty parafialnej oraz za tych, którzy się nimi opiekują. Po Liturgii Słowa będzie można przyjąć sakrament Namaszczenia Chorych.


3. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


4. W piątek o godz. 18.00 przed Mszą św. w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie. Zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych.


5. Za tydzień II niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.


6. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o 11.00 swoje spotkanie będzie miała młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.


7. Dziękuję Panu Sołtysowi Przemysławowi Janasowi i współpracownikom za pomoc przy wywozie śmieci z cmentarza.


8. W środę obchodzimy wspomnienie obowiązkowe św. Scholastyki.


9. Ks. Bp Administrator Grzegorz Ryś sprawujący w naszej diecezji tymczasową władzę biskupią udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach niedzielnych i świątecznych do niedzieli 14 lutego włącznie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Można z niej skorzystać jeżeli obawiamy się o swoje zdrowie i życie.


10. Odszedł do Pana ś.p. Andrzej Herbik. Pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek… .


11. Msze Św. w tygodniu: w poniedziałek o 18.00; we wtorek wyjątkowo o 17.00; od środy do piątku o 18.00; w sobotę o 17.00 i 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


12. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


 

13. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże!

Ks. Tomasz Flajszer