Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą 18.10.2020 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. W czwartek 1 października rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane przez cały miesiąc: w dni powszednie o godz. 17.30 przed Mszą świętą, a w niedzielę dziesiątka różańca po każdej Mszy św. Plan prowadzenia modlitwy różańcowej znajduje się na tablicach ogłoszeń i na stronie parafialnej. Wszystkich czcicieli Matki Bożej Różańcowej zapraszam do wspólnej modlitwy.


2. Dziękuję Męskiej Róży Różańcowej za przystrojenie figury Matki Bożej Fatimskiej pięknymi kwiatami.


3. W środę po Mszy św. o godz. 18 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


4. W piątek o godz. 18.00 w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego i podczas Mszy św. będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie. Zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych.


5. Dzisiaj po Mszy św. o 11.00 swoje spotkanie będzie miała młodzież przygotowująca się do bierzmowania.


6. Przy wyjściu z kościoła są do odbioru kartki wypominkowe: na wypominki jednorazowe oraz na roczne. Zamawiając wypominki jednorazowe na kartkach zaznaczamy „jednorazowe” i w kopercie wraz z ofiarą składamy do skarbony przy chrzcielnicy. Wypominki roczne można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii, podając godzinę niedzielnej Mszy św. (9.00 lub 11.00).


7. Dzisiaj w Kościele przeżywamy Niedzielę Misyjną i rozpoczynamy tydzień misyjny. W związku z tym będzie zbierana ofiara do puszek przeznaczona na Misje. Natomiast za tydzień ofiara zbierana do puszek będzie przeznaczona na Świętopietrze. Dziękuję także za ofiary na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.


8. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych zwracam się z prośbą do Parafian, aby w sobotę 24 października o godz 10.00 pomóc w zaprowadzeniu porządku i czystości na cmentarzu. Proszę o zabranie ze sobą odpowiednich narzędzi.


9. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Jana Kantego; w czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II.


10. W związku ze wzrostem epidemii korona wirusa wprowadzono także obostrzenia w kościołach. Nasza parafia znajduje się w strefie czerwonej dlatego w kościele może przebywać 1 osoba na 7 m2. Po dokonaniu obliczeń wynika, że w czasie Mszy św. i innych uroczystościach religijnych może przebywać na całej powierzchni kościoła maksymalnie 25 osób. Proszę aby od dzisiaj dostosować się do tych wymogów. Są one wprowadzone dla ochrony naszego zdrowia i życia. W celu ułatwienia uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej będzie dodatkowo wprowadzona w sobotę o godz. 17.00. Jednocześnie pamiętajmy o obowiązku noszenia maseczki lub przyłbicy, dezynfekowaniu rąk oraz zachowywaniu odstępów od siebie.


11. Ks. Bp. Administrator Grzegorz Ryś sprawujący w naszej diecezji tymczasową władzę biskupią udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach niedzielnych i świątecznych do niedzieli 15 listopada włącznie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Można z niej skorzystać jeżeli obawiamy się o swoje zdrowie i życie.


12. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do piątku o 18.00; w sobotę o 17.00 i 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00.

Okazja do spowiedzi świętej 15 min. W ciągu tygodnia przed różańcem a w niedzielę przed Mszą Świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


13. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


14. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.Ks. Tomasz Flajszer