Triduum Paschalne 2022

Triduum Paschalne rozpoczęło się uroczystością Wielkiego Czwartku, uroczystą Mszą Świętą upamiętniającą ustanowienie najświętszego sakramentu Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Po mszy świętej grupy duszpasterskie i KGW złożyły księdzu Tomaszowi Flajszerowi życzenia z okazji dnia kapłaństwa. Po liturgii najświętszy sakrament został przeniesiony do ciemnicy.

W Wielki Piątek całodzienna adoracja najświętszego sakramentu wyznaczonymi ulicami wsi. Wieczorna liturgia to rozbudowane słowo boże, odczytanie męki pana Jezusa i uwielbienie krzyża. Na zakończenie najświętszy sakrament przeniesiono do Grobu Pańskiego.

W Wielką Sobotę całodzienna adoracja, w godzinach południowych odbyło się poświęcenie pokarmów i zebranie święconki dla sióstr Klarysek w Ostrowie. Wieczorna msza święta z liturgią Wielkiej Soboty rozpoczęła się o godzinie 20.

Wielkanocna rezurekcja odbyła się w pierwszy dzień świąt o godzinie 6 rano.