Święto Trzech Króli 2022

6 stycznia w Święto Objawienia Pańskiego parafialne grupy duszpasterskie świętowały wspólnie śpiewając kolędy. Uroczystość rozpoczął Celebrans ks. Tomasz Flajszer modlitwą i Ewangelia o Narodzeniu Pana Jezusa. Modliliśmy się również za wszystkich nieobecnych chorych i niepełnosprawnych. Kolędą „Wśród Nocnej Ciszy” rozpoczęliśmy kolędowanie. Na początku nasz duszpasterz złożył wszystkim zebranym życzenia noworoczne zawierzając parafię Bożej Opatrzności. Zebranym kolędnikom akompaniował pan organista Kazimierz Cierpka i przedstawiciel ministrantów Stasiu Junyszek. Kolędowy poczęstunek kawę, herbatę, ciasta i owoce przygotowały grupy duszpasterskie i 3. Darczyńców indywidualnych. Organizacją uroczystości zajęły się panie z KGW, które zastawiły stoły oraz posprzątały po uroczystości. Za ich pracę serdecznie podziękował im ks. Tomasz Flajszer. Po wspólnym posiłku każdy uczestnik otrzymał śpiewnik kolędowy, które przekazał nam ks. Ryszard Kempiak. Piękne kolędy rozbrzmiewały do godzin wieczornych. Na zakończenie ksiądz Tomasz Flajszer udzielił wszystkim Błogosławieństwa.

Red. Teresa Minta