Św. Mikołaj w Parafii NMP Matki Kościoła w Łąkocinach 2021

We wspomnienie Św. Mikołaja 6 grudnia do naszej świątyni zawitał Mikołaj w wizerunku Św. Biskupa Miry. Dzieci uczestniczyły we mszy świętej, a podczas homilii celebrans przybliżył zebranym życie i działalność św. Biskupa. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowiadania kapłana ponieważ większość z nich znała postać komercyjnego Mikołaja w czerwonej czapce i czerwonym płaszczu, który nie ma nic wspólnego ze Św. Mikołajem Wielkim patronatem dzieci, żeglarzy i cudotwórcą. Był wzorem dobroci i troski o bliźnich, którym zawsze niósł pomoc w potrzebie. Po zakończeniu Liturgii Mszy Świętej zebrani wspólnie zaśpiewali hymn „Święty Mikołaju patronie nasz” i wtedy do świątyni wszedł nasz oczekiwany gość. Przyodziany był w czerwone szaty liturgiczne, na głowie miał mitrę, a w ręku pastorał. Dzieci przed nim popisywały się znajomością wiedzy katechetycznej, a najmłodsze razem recytowały modlitwę „ Aniele Stróżu”. Młodzież razem z naszym duszpasterzem śpiewała kolędy. Wszyscy zebrani zostali obdarowani paczkami ze słodyczami na które dzieci oczekiwały z niecierpliwością. Uroczystość podkreślającą wartości chrześcijańskie tego radosnego dnia zorganizował ks. Tomasz Flajszer razem z Radą Duszpasterską, przy współpracy organizacji społecznych OSP, KGW i radnego gminy Ostrów Wielkopolski. W atmosferze radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie dzieci pożegnały pana Jezusa i wróciły do domu.