Niedziela Palmowa 2021

Tegoroczna Niedziela Palmowa była zupełnie inna niż dotychczas, ze względu na pandemię koronawirusa. Do świątyni przybyło kilkunastu parafian, a część przebywała przed kościołem. Święcenie palm odbyło się w kościele, w tym roku nie było procesji z kolorowymi pięknie wyplecionymi palmami. W świątyni zostały wyznaczone miejsca dla wiernych z zachowaniem wymogów sanitarnych. W kościele zawieszono nowy baner obrazujący Golgotę z 3 krzyżami, który ozdobi Grób Pański, dzięki staraniom ks. proboszcza Tomasza Flajszera i pana radnego Zenona Janasa. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień przygotowujący nas na święto zmartwychwstania Pańskiego. W czasie Triduum Paschalnego będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i święcenie potraw z zachowaniem reżimu sanitarnego.