Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedziele Wielkiego Postu - 31.03.2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą radości (Laetare). Jej wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych. W połowie wielkopostnej drogi warto dokonać pewnego podsumowania i zastanowić się, ile uczyniliśmy kroków na drodze nawrócenia i przemiany oraz podjąć jeszcze większy wysiłek, aby dobrze wykorzystać ten święty czas. Chciejmy wspólnie podejmować ten wysiłek, dlatego wszystkich Parafian pragnę zachęcić do udziału w rekolekcjach wielkopostnych pod hasłem: „Z Maryją poszukujemy Zmartwychwstałego”, które w naszej parafii rozpoczną się w połowie tego tygodnia – w środę, a odbędą się w dniach 03 - 05 kwietnia b.r. Poprowadzi je ks. Kanonik Adam Wawro – diecezjalny egzorcysta. Przez wstawiennictwo Maryi Matki Kościoła polecajmy Bogu w swoich modlitwach osobę księdza Rekolekcjonisty i nasze rekolekcje. W czwartek - drugi dzień rekolekcji odbędzie się w naszym kościele Spowiedź wielkopostna w godzinach 15:00 – 16:00 i 16:30 – 17:30. Cały program znajdziemy w gablocie parafialnej, na tablicy ogłoszeń w kościele i na internetowej stronie parafialnej: parafia.lakociny.pl. W związku z naszymi rekolekcjami coroczna serdeczna prośba o dary stołu na poczęstunek dla ks. Rekolekcjonisty i księży spowiedników. W czwartek i piątek tradycyjnie możemy okazać wdzięczność księdzu Rekolekcjoniście poprzez składane do koszyczka ofiary podczas Mszy Świętych. W środę składane ofiary będą przeznaczone na potrzeby parafii. Dziś po Mszy św. o g. 11:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie kleryków w WSD w Kaliszu. Bardzo dziękuję wszystkim Ofiarodawcom za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszej Parafii.. Bóg zapłać! W Wielkim Poście można składać ofiary na Daninę diecezjalną i parafialną. Koperty można nabywać przy wyjściu z kościoła. Danina jak w roku ubiegłym. Również można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Na ten cel są przygotowane w kościele skarbony: przy starym konfesjonale i przy chrzcielnicy. W Wielkim Poście nie dekorujemy kościoła kwiatami.


2. We wtorek - 2 kwietnia przypada rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II. Zapraszam do naszego kościoła o godz. 21:00, a później pod pomnik św. Jana Pawła II na modlitwę dziękczynną.


3. Od środy w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać czas świętych rekolekcji wielkopostnych. Zakończenie duchowych ćwiczeń rekolekcyjnych w piątek. W tym dniu po każdej Mszy Św. otrzymamy błogosławieństwo rekolekcyjne z uzyskaniem odpustu zupełnego. Zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych do pełnego uczestnictwa i jak najlepszego przeżycia tegorocznych rekolekcji. W środę po Mszy Św. wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


4. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek Miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu z Bractwem św. Józefa w czwartek o godz. 17:30. Spowiedź św. przed I Piątkiem w czwartek od godz. 15:00 i w piątek od godz. 17:30. Nabożeństwo ku czci Bożego Serca w piątek po Mszy Św. o godz. 18:00. W tygodniu w naszym kościele odbędą się nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:30, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11:00. Przez odprawienie tych nabożeństw można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za siebie lub za zmarłych. Zachęcam wszystkich do licznego uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie. W I sobotę Miesiąca od godz. 9:00 świąteczne odwiedziny chorych.


5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszej Diecezji.


6. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne we wtorek i sobotę pół godz. po Mszy św.


7. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: aktualny nr Opiekuna, nowy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny oraz aktualny Mały Gość Niedzielny.


8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia – Bożych łask oraz opieki Maryi Matki Kościoła i św. Józefa – Szczęść Boże!


9. Zapowiedzi przedślubne...

 

Ks. Marek Chudzia