Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedziele Wielkiego Postu - 24.03.2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy III Tydzień Wielkiego Postu. Zachęcam wszystkich do licznego uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie. Dziś na Mszy św. o g. 11:00 zostaną poświęcone książeczki dzieciom I-komunijnym. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę (tzw. „cicha składka”) są przeznaczone na potrzeby naszej Parafii. Bardzo dziękuję wszystkim Ofiarodawcom za te ofiary. Dziękuję również za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę na utrzymanie polskich misjonarzy. „Bóg zapłać!” W Wielkim Poście można składać ofiary na daninę diecezjalną i parafialną. Koperty można nabyć przy wyjściu z kościoła. Danina jak w roku ubiegłym. Również można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Na ten cel są przygotowane w kościele skarbony: przy starym konfesjonale i przy chrzcielnicy. W Wielkim Poście nie dekorujemy kościoła kwiatami.


2. W poniedziałek – 25 marca obchodzimy w Kościele Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także dzień świętości życia kapłańskiego, przeżywany przez kapłanów w stolicy Diecezji. Msza św. w naszym kościele o g. 18:00.


3. W środę po Mszy Św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.


4. W tym tygodniu w naszym kościele odbędą się nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:30, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11:00. Przez odprawienie tych nabożeństw można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za siebie lub za zmarłych. Podczas nabożeństw wielkopostnych do wspólnej modlitwy zapraszam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych.


5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie kleryków w WSD w Kaliszu.


6. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do piątku o g. 18:00, w sobotę o g. 17:00 i 18:00. W Niedzielę o g. 9:00 i 11:00. W tygodniu można dokonywać rezerwacji Mszy św. na 2019 rok.


7. Biuro parafialne czynne w środę i sobotę pół godz. po Mszy św.


8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Opiekuna, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, oraz aktualny Mały Gość Niedzielny.


9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia – obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i św. Józefa – Szczęść Boże!

 

Ks. Marek Chudzia