Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedziele Wielkiego Postu - 17.03.2019 r.

głoszenia Duszpasterskie

 

1. Dziś – w II Niedzielę Wielkiego Postu przypada Niedziela Misyjna „Ad Gentes” - dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. W związku z tym przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek na utrzymanie polskich misjonarzy.  W dniu dzisiejszym po Mszy św. o g. 11:00 zebranie rodziców dzieci I-komunijnych. Bardzo dziękuję wszystkim Ofiarodawcom za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszej Parafii.. „Bóg zapłać!” Od dzisiejszej niedzieli można składać ofiary na daninę diecezjalną i parafialną. Koperty można nabyć u ministrantów lub przy wyjściu z kościoła. Danina jak     w roku ubiegłym. Również od dziś można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Na ten cel są przygotowane w kościele skarbony: przy starym konfesjonale i przy chrzcielnicy. W Wielkim Poście nie dekorujemy kościoła kwiatami.. Wkroczyliśmy w okres Wielkiego Postu. Zachęcam wszystkich do licznego uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie. Niech ten czas zaowocuje w nas dobrymi postanowieniami.


2. We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Opiekuna Zbawiciela.


3. W środę po Mszy Św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.


4. W piątek o godz. 17:30 Droga Krzyżowa; o g. 18:00 przed Mszą Św. w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie. Zachęcam wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych.


5. W tym tygodniu w naszym kościele odbędą się: Koronka za zmarłych oraz nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:30, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11:00. Przez odprawienie tych nabożeństw można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za siebie lub za zmarłych. Podczas nabożeństw wielkopostnych do wspólnej modlitwy zapraszam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych.


6. Za tydzień na Mszy św. o g. 11:00 zostaną poświęcone książeczki dzieciom I-komunijnym. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę (tzw. „cicha składka”) będą przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.


7. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do piątku o g. 18:00, w sobotę o g. 17:00 i 18:00. W Niedzielę o g. 9:00 i 11:00. W tygodniu można dokonywać rezerwacji Mszy św. na 2019 rok.


8. Biuro parafialne czynne w środę i sobotę pół godz. po Mszy św.


9. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: aktualny nr Opiekuna, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny,  oraz nowy Mały Gość Niedzielny.


10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia – wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i św. Józefa – Szczęść Boże! 

 

Ks. Marek Chudzia