Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedziele Wielkiego Postu - 10.03.2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dziś – w I Niedzielę Wielkiego Postu kończymy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty w Kościele.  W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę (tzw. „cicha składka”) są przeznaczone na potrzeby naszej Parafii. Bardzo dziękuję wszystkim Ofiarodawcom za te ofiary. „Bóg zapłać!” Dziękuję również za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszej Diecezji. Od dzisiejszej niedzieli można składać ofiary na daninę diecezjalną i parafialną. Koperty można nabyć u ministrantów. Danina jak w roku ubiegłym. Również od dziś można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Na ten cel są przygotowane w kościele skarbony: przy Św. Józefie i przy chrzcielnicy. W Wielkim Poście nie dekorujemy kościoła kwiatami.. Wkroczyliśmy w okres Wielkiego Postu. Zachęcam wszystkich do licznego uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie. Niech ten czas zaowocuje dobrymi postanowieniami w naszych rodzinach.


2. W środę po Mszy Św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.


3. W tym tygodniu w naszym kościele odbędą się nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:30, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11:00. Przez odprawienie tych nabożeństw można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za siebie lub za zmarłych. Podczas nabożeństw wielkopostnych do wspólnej modlitwy zapraszam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy, że rozpoczynający się Wielki Post to okres pokutny w Kościele, czas powstrzymania się od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.


4. Za tydzień przypada Niedziela Misyjna „Ad Gentes” - dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. W związku z tym przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek na utrzymanie polskich misjonarzy. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 11:00 zebranie rodziców dzieci I-komunijnych.


5. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do piątku o g. 18:00, w sobotę o g. 19:00. W Niedzielę o g. 9:00 i 11:00. W tygodniu można dokonywać rezerwacji Mszy św. na 2019 rok.


6. Biuro parafialne czynne w środę i sobotę pół godz. po Mszy św.


7. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Opiekuna, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Nasza Arka, Cuda i łaski  oraz aktualny Mały Gość Niedzielny.


8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia – obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i św. Józefa – Szczęść Boże!

 

 

Ks. Marek Chudzia