Ogłoszenia duszpasterskie na VIII Niedziele Zwykłą - 3.03.2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszej Diecezji. Bardzo dziękuję wszystkim Ofiarodawcom za złożone tydzień temu ofiary na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać!


2. W poniedziałek - 4 marca przypada święto św. Kazimierza Królewicza.


3. W środę przypada Popielec rozpoczynający czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Msza Św. z obrzędem posypania głów popiołem na znak pokuty o godz. 18:00. Zachęcam wszystkich do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta oraz dwa skromne w ciągu dnia) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ścisły obowiązuje również w Wielki Piątek. Pamiętajmy, że rozpoczynający się Wielki Post to okres pokutny w Kościele, czas powstrzymania się od hucznych zabaw, tańców i dyskotek. Od środy do niedzieli przypadają Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty w Kościele. W tym dniu po Mszy Św. o godz. 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.


4. W czwartek przypada I Czwartek Miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Bractwa św. Józefa oraz Spowiedź św. od godz. 17:30.


5. W piątek przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. W tym dniu na Mszy Św. wieczornej przez wstawiennictwo Maryi będziemy polecać Bogu wszystkie Niewiasty naszej parafii. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę wszystkich, szczególnie nasze drogie Panie.


6. W tym tygodniu w naszym kościele rozpoczynamy nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:30, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11:00. Przez odprawienie tych nabożeństw można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za siebie lub za zmarłych. Podczas nabożeństw wielkopostnych do wspólnej modlitwy zapraszam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych.


7. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę (tzw. „cicha składka”) będą przeznaczone na potrzeby naszej Parafii. Od przyszłej niedzieli można składać ofiary na daninę diecezjalną i parafialną. Koperty można nabyć u ministrantów oraz przy wyjściu z kościoła. Danina jak w roku ubiegłym. Również od przyszłej niedzieli można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Na ten cel będą przygotowane w kościele skarbony: przy Św. Józefie i przy chrzcielnicy. W Wielkim Poście nie dekorujemy kościoła kwiatami.


8. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty o g. 18:00, w Niedzielę o g. 9:00 i 11:00. W tygodniu można dokonywać rezerwacji Mszy św. na 2019 rok.


9. Biuro parafialne czynne w środę i sobotę pół godz. po Mszy św. 


10. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: aktualny nr Opiekuna, nowy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Nasza Arka, Cuda i łaski oraz nowy Mały Gość Niedzielny.


11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia – obfitych łask Bożych oraz opieki Maryi Matki Kościoła – Szczęść Boże!


Anna Walczak, panna, zam. Łąkociny, ul. Krótka 1, par. tutejsza.

Paweł Piwoń, kawaler, zam. Dębnica, ul. Odolanowska 8,

plan. ślub Janków Zaleśny.

Zapowiedź III.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza 

 

 

Ks. Marek Chudzia