Ogłoszenia duszpasterskie na Niedziele Wniebowstąpienia Pańskiego - 21.05.2023 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego. Bóg zapłać za Wasze ofiary złożone tydzień temu na potrzeby naszej parafii. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a w naszej parafii odbędzie się także Uroczystość I Komunii św. o godz. 11.00.


2. W poniedziałek 29 maja w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci NMP Matki Kościoła. Sumę o godz. 12.00 odprawi Ks. dr Ryszard Kempiak SDB (biblista), którego gościliśmy także na rekolekcjach wielkopostnych. Na Odpust zapraszam wszystkich Parafian i Gości, całą Asystę, Ministrantów, Druhów Strażaków, grupy modlitewne i duszpasterskie, dzieci I-Komunijne, dziewczynki sypiące kwiaty, osoby niosące figury, obrazy, sztandary i feretrony.


3. Za tydzień 28 maja w niedzielę zapraszam na nabożeństwo majowe do kapliczki przy ulicy Raszkowskiej na godzinę 15.00. Dzisiaj nabożeństwo majowe przy kapliczce na ulicy Strażackiej.


4. W piątek 26 maja o godz. 18.00 w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego i podczas Mszy św. będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie.


5. W piątek 26 maja przypada Dzień Matki.


6. W zakrystii można nabyć nowy numer Opiekuna.


7. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Monika Małgorzata Małuszek, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. NMP Matki Kościoła w Łąkocinach,

Szymon Kubiak, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. NMP Matki Kościoła w Łąkocinach.

Zapowiedź III

 

Adrianna Stolarek, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. NMP Matki Kościoła w Łąkocinach,

Bartosz Drobina, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. Ducha Świętego w Ostrowie Wielkopolskim.

Zapowiedź I

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza.

 

Ks. Tomasz Flajszer