Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedziele Wielkanocy - 14.05.2023 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiaj obchodzimy VI Niedzielę Wielkanocną. Jest to druga niedziela miesiąca. Wasze ofiary są przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Za tydzień przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.


2. Nabożeństwa majowe – codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 za wyjątkiem niedziel.


3. Za tydzień 21 maja w niedzielę zapraszam na nabożeństwo majowe do kapliczki przy ulicy Strażackiej na godzinę 15.00. Dzisiaj nabożeństwo majowe przy kapliczce na Gólembiu o godz. 15.00.


4. W tym tygodniu przypadają Dni modlitw o urodzaje – w poniedziałek, wtorek i środę. Procesje błagalne do krzyża misyjnego o błogosławieństwo w pracy na roli i o urodzaje o godz. 17.00, a następnie Msza św. o godz. 17.30, później o godz. 18.00.


5. Bardzo dziękuję tym wszystkim osobom, które w sobotę znalazły czas i przyszły z pomocą w uporządkowaniu terenu wokół kościoła na zbliżające się w naszej parafii uroczystości. Niech dobry Bóg Wam wynagrodzi trud i zaangażowanie.


6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 na spotkanie zapraszam młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.


7. We wtorek 16 maja przypada święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski.


8. Można nadal składać ofiarę u Pana kościelnego Jacka w wysokości 20 zł na rok (obecnie za rok 2023) od każdego grobu na naszym cmentarzu parafialnym (za wyjątkiem grobów małych dzieci). Jest ona przeznaczona na opłacenie rachunków za wywóz śmieci z cmentarza.


9. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Monika Małgorzata Małuszek, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. NMP Matki Kościoła w Łąkocinach,

Szymon Kubiak, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. NMP Matki Kościoła w Łąkocinach.

Zapowiedź II

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza.

 

Ks. Tomasz Flajszer