Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedziele Wielkiego Postu - 26.03.2023 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Obchodzimy V Niedzielę Wielkiego Postu. Od dzisiaj zakrywa się w kościołach krzyże i obrazy. Dziękuję parafianom za udział w rekolekcjach wielkopostnych i przystąpienie do spowiedzi wielkopostnej. Serdeczne podziękowanie składam wszystkim osobom, które ofiarowały dary stołu i ugościły księdza rekolekcjonistę i księży spowiedników.


2. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Święcenie palm na początku każdej Mszy świętej. Przed Mszą świętą o godz. 11.00 poświęcenie palm przy figurze św. Jana Pawła II i procesja z palmami wokół kościoła. Tradycyjnie po Mszy świętej odbędzie się konkurs na najładniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę.


3. Zapraszam parafian na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30; Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Przez odprawianie tych nabożeństw można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za siebie lub za zmarłych.


4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną wyjątkowo od godziny 8.00.


5. Dziękuję tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii i tym, którzy znaleźli czas by wziąć w niej udział. Dziękuję Druhom Strażakom za pokierowanie ruchem i troskę o bezpieczeństwo.


6. Od I niedzieli Wielkiego Postu można składać ofiary na daninę diecezjalną i parafialną. Koperty można nabyć  przy wyjściu z kościoła. Również od dzisiejszej niedzieli można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Na ten cel są przygotowane w kościele skarbony: przy św. Józefie i przy chrzcielnicy. W Wielkim Poście nie dekorujemy kościoła kwiatami.


7. Zwracam się z prośbą do parafian z ulicy Krotoszyńskiej (od torów do Daniszyna) o przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego na Triduum Paschalne.


8. Do posprzątania kościoła parafialnego bezpośrednio przed świętami chciałem już dzisiaj poprosić razem 3 kolejne rodziny. Bardzo dziękuję parafianom z ulic Ostrowskiej, Żniwnej, Łanowej, Kwiatowej, Dębowej, Krótkiej i Leśnej, którzy znaleźli w sobotę czas i przyszli aby uporządkować i posprzątać teren wokół kościoła ze wszelkich śmieci na czas zbliżającego się Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych.


9. Można już składać ofiarę u Pana kościelnego Jacka w wysokości 20 zł na rok (obecnie za rok 2023) od każdego grobu na naszym cmentarzu parafialnym (za wyjątkiem grobów małych dzieci). Jest ona przeznaczona na opłacenie rachunków za wywóz śmieci z cmentarza.


10. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Ks. Tomasz Flajszer