Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedziele Wielkiego Postu - 5.03.2023 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Bóg zapłać za złożone tydzień temu ofiary do puszek przeznaczone jako wsparcie dla polskich misjonarzy. Za tydzień przypada 2 niedziela miesiąca. Wasze ofiary są przeznaczone na potrzeby naszej parafii.


2. Zapraszam parafian na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Przez odprawianie tych nabożeństw można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za siebie lub za zmarłych.


3. Od I niedzieli Wielkiego Postu można składać ofiary na daninę diecezjalną i parafialną. Koperty można nabyć  przy wyjściu z kościoła. Również od dzisiejszej niedzieli można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Na ten cel są przygotowane w kościele skarbony: przy św. Józefie i przy chrzcielnicy. W Wielkim Poście nie dekorujemy kościoła kwiatami.


4. Zwracam się z prośbą do parafian z ulicy Krotoszyńskiej (od torów do Daniszyna) o przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego na Triduum Paschalne.


5. W środę 8 marca przeżywać będziemy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji chciałem złożyć jak najlepsze życzenia.


6. Bardzo dziękuję Panu Rafałowi Mincie za okazaną pomoc w ostatnim czasie i rozładowanie opału do kościoła.


7. W piątek 10 marca o godz. 18.00 przed Mszą św. w nabożeństwie do miłosierdzia Bożego będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie.


8. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


9. Można nadal składać ofiarę u Pana kościelnego Jacka w wysokości 20 zł na rok (obecnie za rok 2023) od każdego grobu na naszym cmentarzu parafialnym (za wyjątkiem grobów małych dzieci). Jest ona przeznaczona na opłacenie rachunków za wywóz śmieci z cmentarza.


10. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Ks. Tomasz Flajszer