Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedziele Wielkiego Postu - 26.02.2023 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Za tydzień będziemy przeżywać niedzielę „Ad Gentes” – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszy św. ofiarą do puszek będzie można wesprzeć polskich misjonarzy.


2. Zapraszam parafian na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Przez odprawianie tych nabożeństw można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za siebie lub za zmarłych.


3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu z Bractwem św. Józefa i okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00, później o godz. 17.30  i o 18.00 Msza święta. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00, o godz. 17.30 odbędzie się Droga Krzyżowa i później Msza święta o godz. 18.00.


4. W I sobotę miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00.


5. Od dzisiejszej niedzieli można składać ofiary na daninę diecezjalną i parafialną. Koperty można nabyć  przy wyjściu z kościoła. Również od dzisiejszej niedzieli można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Na ten cel są przygotowane w kościele skarbony: przy św. Józefie i przy chrzcielnicy. W Wielkim Poście nie dekorujemy kościoła kwiatami.


6. Zwracam się z prośbą do parafian z ulicy Krotoszyńskiej (od torów do Daniszyna) o przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego na Triduum Paschalne. Jednocześnie pragnę bardzo podziękować za włożony trud i pracę w wykonanie dekoracji na Wielki Post.


7. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.


8. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


9. Można nadal składać ofiarę u Pana kościelnego Jacka w wysokości 20 zł na rok (obecnie za rok 2023) od każdego grobu na naszym cmentarzu parafialnym (za wyjątkiem grobów małych dzieci). Jest ona przeznaczona na opłacenie rachunków za wywóz śmieci z cmentarza.


10. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Ks. Tomasz Flajszer