Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedziele Zwykłą - 19.02.2023 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Przeżywamy VII Niedzielę Zwykłą. Bóg zapłać za Wasze ofiary złożone tydzień temu na potrzeby naszej parafii. Dzisiaj można złożyć po Mszy św. ofiarę do puszki przeznaczoną na poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii.


2. W środę 22 lutego przypada Popielec rozpoczynający czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Msza święta z obrzędem posypania głów popiołem na znak pokuty o godz. 17.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta oraz dwa skromne w ciągu dnia) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ścisły obowiązuje również w Wielki Piątek. Od środy do niedzieli przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty w Kościele. Zachęcam do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie. Niech ten czas zaowocuje dobrymi postanowieniami w naszych rodzinach.


3. W tym tygodniu w naszym kościele rozpoczynamy nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Przez odprawianie tych nabożeństw można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za siebie lub za zmarłych. Dla dzieci uczestniczących w Drodze Krzyżowej przygotowane są specjalne plansze i naklejki.


4. Od przyszłej niedzieli można składać ofiary na daninę diecezjalną i parafialną. Koperty można nabyć przy wyjściu z kościoła. Również od przyszłej niedzieli można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Na ten cel będą przygotowane w kościele skarbony: przy św. Józefie i przy chrzcielnicy. W Wielkim Poście nie dekorujemy kościoła kwiatami.


5. Zwracam się z prośbą do parafian z ulicy Krotoszyńskiej (od torów do Daniszyna) o przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego na Triduum Paschalne.


6. W przyszłą niedzielę 26 lutego na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.


7. W piątek 24 lutego o godz. 18.00 przed Mszą św. w nabożeństwie do miłosierdzia Bożego będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie.


8. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


9. Można nadal składać ofiarę u Pana kościelnego Jacka w wysokości 20 zł na rok (obecnie za rok 2023) od każdego grobu na naszym cmentarzu parafialnym (za wyjątkiem grobów małych dzieci). Jest ona przeznaczona na opłacenie rachunków za wywóz śmieci z cmentarza.


10. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Ks. Tomasz Flajszer