Ogłoszenia duszpasterskie na Niedziele Chrztu Pańskiego - 8.01.2023 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna Okres Zwykły. Chociaż kończy się już czas Bożonarodzeniowy, to jednak tradycyjnie podczas liturgii nadal śpiewamy kolędy do 2 lutego. Jest to także druga niedziela miesiąca. Wasze ofiary są przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Składam serdeczne Bóg zapłać także za ofiary złożone jako wsparcie dla misjonarzy w Uroczystość Objawienia Pańskiego.


2. W dniu 15 stycznia w niedzielę o godz. 14.00 na Sali wiejskiej odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wszystkich parafian. Będziemy kolędować we wspólnocie. Serdecznie zapraszam.


3. W piątek 13 stycznia o godz. 18.00 w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego i podczas Mszy św. będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych.


4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.00 na spotkanie zapraszam rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św..


5. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


6. Plan kolędy w tym tygodniu wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.


7. Można nadal składać ofiarę u Pana kościelnego Jacka w wysokości 20 zł na rok (obecnie za rok 2023) od każdego grobu na naszym cmentarzu parafialnym (za wyjątkiem grobów małych dzieci). Jest ona przeznaczona na opłacenie rachunków za wywóz śmieci z cmentarza.


8. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Ks. Tomasz Flajszer