Ogłoszenia duszpasterskie na Niedziele Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki - 1.01.2023 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.


2. W piątek, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną tradycyjnie świętem Trzech Króli. Święto to przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Msze święte w naszym kościele o godz. 9.00 i 11.00, na których pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań, na znak, że przyjęliśmy wcielonego Syna Bożego. Tradycyjnie jest to Dzień Misyjny. Jak co roku wspieramy modlitewnie i materialnie tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu w krajach misyjnych. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszki na ten cel.


3. W dniu 15 stycznia w niedzielę o godz. 14.00 na Sali wiejskiej odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wszystkich parafian. Będziemy kolędować we wspólnocie. Serdecznie zapraszam.


4. W piątek 6 stycznia po Mszy św., ok. godz. 12.00, serdecznie zapraszam parafian do wysłuchania koncertu kolęd w naszym kościele. Przyjadą do nas zaproszeni goście – artyści, którzy wykonają kolędy we własnej interpretacji. Szczegóły podane są na plakatach.


5. Od poniedziałku 2 stycznia w naszej parafii rozpocznie się tradycyjna kolęda. Plan kolędy wywieszony jest na tablicach ogłoszeń i stronie internetowej.


6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu z Bractwem św. Józefa i okazja do spowiedzi od godz. 18.30 i o 19.00 rozpocznie się Msza święta. W I piątek miesiąca ze względu na Uroczystość Trzech Króli okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św..


7. W I Sobotę miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.


8. W zakrystii można nabyć nowy numer Opiekuna.


9. Można nadal składać ofiarę u Pana kościelnego Jacka w wysokości 20 zł na rok (obecnie za rok 2023) od każdego grobu na naszym cmentarzu parafialnym (za wyjątkiem grobów małych dzieci). Jest ona przeznaczona na opłacenie rachunków za wywóz śmieci z cmentarza.


10. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Ks. Tomasz Flajszer