Ogłoszenia duszpasterskie na Niedziele Uroczystość Narodzenia - 25.12.2022 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego.


2. Jutro w II Dzień Świąt, 26 grudnia w poniedziałek, przypada Święto św. Szczepana. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę o 9.00 i 11.00. W tym dniu, wspieramy duchowo i materialnie katolickie uczelnie: Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu. W związku z tym przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć do puszki ofiarę na ten cel.


3. Bardzo dziękuję mieszkańcom ulicy Krotoszyńskiej (od torów do Daniszyna) za wykonanie dekoracji bożonarodzeniowej w naszym kościele.


4. W piątek 30 grudnia przypada święto św. Rodziny. W tym dniu o godz. 18.00 przed Mszą św. w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie. Zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych.


5. W sobotę 31 grudnia przypada ostatni dzień Roku Pańskiego 2022. Będziemy dziękować Bogu za przeżyty rok – za wszystkie łaski i dary podczas Mszy św. i nabożeństwa dziękczynno – błagalnego o godz. 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.


6. W niedzielę 1 stycznia (w Nowy Rok) będziemy przeżywać Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00.


7. Na tablicy ogłoszeń można zapoznać się z odpowiedzią Konferencji Episkopatu Polski na zarzuty wobec papieża Jana Pawła II.


8. Można nadal składać ofiarę u Pana kościelnego Jacka w wysokości 20 zł na rok (obecnie za rok 2022) od każdego grobu na naszym cmentarzu parafialnym (za wyjątkiem grobów małych dzieci). Jest ona przeznaczona na opłacenie rachunków za wywóz śmieci z cmentarza.


9. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Ks. Tomasz Flajszer