Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedziele Adwentu - 27.11.2022 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiaj przypada I Niedziela Adwentu i rozpoczęcie nowego roku liturgicznego. Na Mszach św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabywać w zakrystii. W zakrystii można nabyć także świece Caritas na stół wigilijny i kalendarz diecezjalny na 2023 rok.


2. Od dzisiejszej niedzieli nie potrzeba dekorować kościoła kwiatami. Sprzątający składają wtedy ofiarę – równowartość zakupionych kwiatów. Jednocześnie pragnę zaprosić mieszkańców z ulicy Krotoszyńskiej (od torów do Daniszyna) do wykonania dekoracji bożonarodzeniowej w naszym kościele, przy czym stajenka z oświetleniem jest już dostępna do wystroju.


3. W Adwencie zachęcam do udziału w Roratach – Mszach świętych ku czci NMP, na które zapraszam dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych we wtorek i czwartek o godz. 18.00. Dzieci otrzymają specjalne plansze i będą do nich zbierać naklejki. Na Roratach będą losowane figurki Matki Bożej dlatego na losowanie dzieci przynoszą dobre uczynki umieszczone na kartkach z imieniem i nazwiskiem.


4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu z Bractwem św. Józefa i okazja do spowiedzi od godz. 17.30 i o 18.00 Msza święta. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi także od godz. 17.30 i Msza święta o godz. 18.00.


5. W I sobotę miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00.


6. W piątek 2 grudnia o godz. 18.00 w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego i podczas Mszy świętej będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych.


7. Dziękuję Pani Zofii Świątkowskiej, Pani Teresie Mincie i Radzie Duszpasterskiej za wykonanie w kościele dekoracji adwentowej. Jednocześnie pragnę zaprosić wszystkich członków Rady Duszpasterskiej na spotkanie w sobotę 3 grudnia po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.


8. Można jeszcze zamawiać wypominki roczne po Mszy świętej w zakrystii. Za naszych zmarłych z rocznych wypominek, które są obecnie zamawiane, modlimy się od dzisiejszej niedzieli.


9. Bóg zapłać tym parafianom, którzy zaangażowali się w przygotowanie paczek dla potrzebujących ludzi na Ukrainie. Niech Bóg wynagrodzi Wam wszelką dobroć.


10. Na tablicy ogłoszeń można zapoznać się z odpowiedzią Konferencji Episkopatu Polski na zarzuty wobec papieża Jana Pawła II.


11. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Ks. Tomasz Flajszer