Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu 21.02.2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dziękuję wszystkim Ofiarodawcom za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na potrzeby naszej parafii.


2. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


3. W poniedziałek obchodzimy święto Katedry św. Piotra Apostoła.


4. Zapraszam parafian na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Przez odprawianie tych nabożeństw można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za siebie lub za zmarłych.


5. W piątek o godz. 18.00 przed Mszą św. w nabożeństwie do miłosierdzia Bożego będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie.


6. Za tydzień będziemy przeżywać niedzielę „Ad gentes” – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszy św. ofiarą do puszek będzie można wesprzeć polskich misjonarzy. Od dzisiejszej niedzieli można składać ofiary na daninę diecezjalną i parafialną. Koperty można nabyć  przy wyjściu z kościoła. Również od dzisiejszej niedzieli można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Na ten cel będą przygotowane w kościele skarbony: przy św. Józefie i przy chrzcielnicy. W Wielkim Poście nie dekorujemy kościoła kwiatami.


7. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o 11.00 swoje spotkanie będzie miała młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.


8. Dziękuję za wykonanie dekoracji wielkopostnej Pani Iwonie Szubert i Pani Bożenie Woźnica. Już teraz zwracam się z prośbą do parafian z ulic: Kościelnej, Polnej i Łąkowej o wykonanie w kościele Ciemnicy i Grobu Pańskiego.


9. Dziękuję także Panu Andrzejowi Lisikowi za pomoc w odgarnięciu śniegu wokół kościoła i na parkingu.


10. W Kaliskim Sanktuarium św. Józefa od 1 do 31 marca o godz. 20.30 będą się odbywały „Marcowe wieczory ze św. Józefem” zakończone Apelem Jasnogórskim. Będzie to czas duchowego przygotowania do Aktu Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.


11. Ks. Bp Damian Bryl udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach niedzielnych i świątecznych od 15 lutego do odwołania. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Można z niej skorzystać jeżeli obawiamy się o swoje zdrowie i życie.


12. Msze Św. w tygodniu: w poniedziałek o 18.00, we wtorek wyjątkowo o 17.00; od środy do piątku o 18.00;  w sobotę o 17.00 i 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


13. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


14. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

 

Ks. Tomasz Flajszer