Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą 14.02.2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dziękuję wszystkim Ofiarodawcom za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek jako wsparcie dla Klasztorów Klauzurowych w naszej Diecezji. Bóg zapłać.


2. W środę 17 lutego przypada Popielec rozpoczynający czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem na znak pokuty o godz. 8.30 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta oraz dwa skromne w ciągu dnia) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ścisły obowiązuje również w Wielki Piątek. Od środy do niedzieli przypadają Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty w Kościele. Zachęcam do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie. Niech ten czas zaowocuje dobrymi postanowieniami w naszych rodzinach. 


3. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


4. W tym tygodniu w naszym kościele rozpoczynamy nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Przez odprawianie tych nabożeństw można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za siebie lub za zmarłych.


5. Dzisiaj II niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszej Parafii. Od przyszłej niedzieli można składać ofiary na daninę diecezjalną i parafialną. Koperty można nabyć  przy wyjściu z kościoła. Również od przyszłej niedzieli można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Na ten cel będą przygotowane w kościele skarbony: przy św. Józefie i przy chrzcielnicy. W Wielkim Poście nie dekorujemy kościoła kwiatami.


6. Dzisiaj po Mszy św. o 11.00 swoje spotkanie będzie miała młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.


7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św..


8. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszam na spotkanie członków Rady Parafialnej i Duszpasterskiej.


9. Zwracam się z prośbą do parafian z ulic: Kościelnej, Polnej i Łąkowej o wykonanie w kościele dekoracji wielkopostnej a także Ciemnicy i Grobu Pańskiego.


10. Dziękuję Panu Piotrowi Walczakowi i Panu Sołtysowi Przemysławowi Janasowi za pomoc w odgarnięciu śniegu wokół kościoła i na parkingu. Dziękuję także Panu Rafałowi Mincie, Panu Michałowi Garbaczowi i Panu Jackowi Kułek za zamontowanie w kościele obrazu św. Rodziny.


11. Ks. Bp Damian Bryl udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach niedzielnych i świątecznych od 15 lutego do odwołania. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Można z niej skorzystać jeżeli obawiamy się o swoje zdrowie i życie.


12. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do piątku o 18.00; w Środę Popielcową dodatkowo o 8.30;  w sobotę o 17.00 i 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


13. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


14. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

 

Ks. Tomasz Flajszer