Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą 31.01.2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dziś przeżywamy IV Niedzielę Okresu Zwykłego. Chociaż skończył się już czas Bożonarodzeniowy, to jednak tradycyjnie podczas liturgii śpiewamy kolędy do 2 lutego. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary do puszek na utrzymanie kleryków diecezji Kaliskiej.


2. We wtorek, 2 lutego, w Kościele obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Klasztory Klauzurowe w naszej Diecezji będzie można wesprzeć ofiarą do puszek w najbliższą niedzielę 7.02. Msze św. w naszym kościele w święto o godz. 9.00 i 18.00, na których odbędzie się błogosławienie przyniesionych gromnic.


3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek, I Sobota Miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu z Bractwem św. Józefa w czwartek o godz. 17.30. Okazja w tym dniu do spowiedzi św. od godz. 17.30. W I Piątek Miesiąca także okazja do spowiedzi św. od 17.30. Nabożeństwo ku czci Bożego Serca po Mszy św. o godz. 18.00.


4. Po konsultacji z Radą Duszpasterską w sobotę odbędzie się objazd chorych według stałego, comiesięcznego porządku od godz. 9.00. Jeżeli ktoś z parafian obawia się jednak z powodu epidemii o swoje zdrowie i życie to proszę aby to zgłosić wcześniej w zakrystii lub telefonicznie. Wtedy daną chorą osobę odwiedzimy, gdy ustanie epidemia.


5. Ojciec Święty Franciszek mianował Biskupem Kaliskim dotychczasowego Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Poznańskiej Damiana Bryla.


6. Dziękuję Panom Janowi i Markowi za wykonanie świeczników.


7. Dziękuję parafianom z ulicy Kościelnej, Łąkowej i Polnej za rozebranie szopki i dekoracji świątecznych w kościele. Dziękuję także Panu Radnemu Zenonowi Janasowi za odgarnięcie śniegu wokół kościoła.


8. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


9. W tym tygodniu obchodzimy: w piątek wspomnienie św. Agaty, w sobotę wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy.


10. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11 swoje spotkanie będzie miała młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.


11. Ks. Bp Administrator Grzegorz Ryś sprawujący w naszej diecezji tymczasową władzę biskupią udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach niedzielnych i świątecznych do niedzieli 14 lutego włącznie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Można z niej skorzystać jeżeli obawiamy się o swoje zdrowie i życie.


12. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałek o 18.00; we wtorek o 9.00 i 18.00; od środy do piątku o 18.00; w sobotę o 17.00 i 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


13. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


14. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże!

Ks. Tomasz Flajszer