Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą 24.01.2021 r.

1. Dziś przeżywamy III Niedzielę Okresu Zwykłego. Chociaż skończył się już czas Bożonarodzeniowy, to jednak tradycyjnie podczas liturgii nadal śpiewamy kolędy do 2 lutego.

2. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; we wtorek wspomnienie świętych Biskupów Tymoteusza i Tytusa; w czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.

4. W dzisiejszą niedzielę modlimy się szczególnie za poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji. Przy wyjściu z kościoła będzie można także złożyć ofiarę do puszki na pomoc poszkodowanym.

5. Pragnę bardzo podziękować następującym osobom za rozładowanie opału: Pan Sołtys Przemysław Janas, Komendant Straży Pożarnej Michał Garbacz, Pan Zbigniew Hałas, Pan Rafał Minta, Pan Piotr Walczak.

6. Za tydzień w niedzielę 31 stycznia po Mszy św. o godz. 11 swoje spotkanie będzie miała młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

7. Ks. Bp Administrator Grzegorz Ryś sprawujący w naszej diecezji tymczasową władzę biskupią udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach niedzielnych i świątecznych do niedzieli 31 stycznia włącznie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Można z niej skorzystać jeżeli obawiamy się o swoje zdrowie i życie.

8. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do piątku o 18.00; w sobotę o 17.00 i 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.

9. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.

10. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.