Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą 17.01.2021 r.

1. Dziś przeżywamy II Niedzielę Okresu Zwykłego. Chociaż skończył się już czas Bożonarodzeniowy, to jednak tradycyjnie podczas liturgii nadal śpiewamy kolędy do 2 lutego.

2. Podejmujemy apel Ks. Biskupa Administratora naszej diecezji, aby w tym roku zamiast tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich, zaprosić Parafian do kościoła na Msze święte w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Dlatego serdecznie Was zapraszam – według wyznaczonego porządku – w dni powszednie na godz. 19.00. Będę składał Bogu Msze dziękczynno – błagalne w Waszych intencjach. Zapraszam, aby przedstawiciel rodziny był obecny na wyznaczonej Mszy kolędowej; aby przyniósł ze sobą z domu krzyż do poświęcenia. Po Mszy św. otrzyma poświęconą kredę do oznaczenia drzwi domu/mieszkania a także poświęconą wodę dla pokropienia domu/mieszkania.

3. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

4. W piątek o godz. 18.00 przed Mszą św. w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie. Zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych.

5. We wtorek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, w czwartek wspomnienie św. Agnieszki.

6. W tym tygodniu w czwartek obchodzimy Dzień Babci a w piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy, szczególnie w tych dniach, o naszych Babciach i Dziadkach – niech nie zabraknie w naszych sercach wdzięczności i modlitwy.

7. Od 18 do 25 stycznia obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

8. Bóg zapłać z ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii. Za tydzień w niedzielę 24 stycznia będą zbierane ofiary do puszek przeznaczone na pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.

9. Ks. Bp Administrator Grzegorz Ryś sprawujący w naszej diecezji tymczasową władzę biskupią udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach niedzielnych i świątecznych do niedzieli 31 stycznia włącznie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Można z niej skorzystać jeżeli obawiamy się o swoje zdrowie i życie.

10. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do piątku o 18.00; w sobotę o 17.00 i 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.

11. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.

12. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.