Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim 3.01.2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. W środę, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną tradycyjnie świętem Trzech Króli. Święto to przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Msze święte w naszym kościele o godz. 9.00 i 11.00, na których pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań, na znak, że przyjęliśmy wcielonego Syna Bożego. Tradycyjnie jest to Dzień Misyjny. Jak co roku wspieramy modlitewnie i materialnie tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu w krajach misyjnych. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na ten cel.


2. Podejmujemy apel Ks. Biskupa Administratora naszej diecezji, aby w tym roku zamiast tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich, zaprosić Parafian do kościoła na Msze święte w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Dlatego serdecznie Was zapraszam – według wyznaczonego porządku – w dni powszednie na godz. 19.00. Będę składał Bogu Msze dziękczynno – błagalne w Waszych intencjach. Zapraszam, aby przedstawiciel rodziny był obecny na wyznaczonej Mszy kolędowej; aby przyniósł ze sobą z domu krzyż do poświęcenia. Po Mszy św. otrzyma poświęconą kredę do oznaczenia drzwi domu/mieszkania a także poświęconą wodę dla pokropienia domu/mieszkania.


3. Za tydzień 10 stycznia przypada święto Chrztu  Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.


4. W środę ze względu na uroczystość Objawienia Pańskiego nie będzie nowenny do MB Nieustającej Pomocy.


5. W tym tygodniu przypada I Czwartek Miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu z Bractwem św. Józefa w czwartek o godz. 17.30. Okazja w tym dniu do spowiedzi także od godz. 17.30.


6. W piątek o godz. 18.00 przed Mszą św. w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie. Zapraszam do modlitwy za naszych drogich zmarłych.


7. Ks. Bp Administrator Grzegorz Ryś sprawujący w naszej diecezji tymczasową władzę biskupią udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach niedzielnych i świątecznych do niedzieli 17 stycznia włącznie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Można z niej skorzystać jeżeli obawiamy się o swoje zdrowie i życie.


8. Msze Św. w tygodniu: w poniedziałek i wtorek o 18.00; w środę o 9.00 i 11.00; w czwartek i piątek o 18.00; w sobotę o 17.00 i 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00.

Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem środy) bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na następny rok.


9. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


10. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.


Ks. Tomasz Flajszer