Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Najświętszej Rodziny 27.12.2020 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. W dzisiejszą niedzielę w Oktawie Bożego Narodzenia obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się za wszystkie rodziny naszej parafii.


2. W czwartek 31 grudnia przypada ostatni dzień Roku Pańskiego 2020. Będziemy dziękować Bogu za przeżyty rok – za wszystkie łaski i dary podczas Mszy św. i nabożeństwa dziękczynno – błagalnego o godz. 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.


3. W piątek 1 stycznia (w Nowy Rok) będziemy przeżywać Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Postarajmy się rozpocząć nowy Rok Pański 2021 w imię Boże. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego.


4. W środę po Mszy św. o godz. 18 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


5. W tym tygodniu przypada I Piątek i Sobota Miesiąca. W piątek ze względu na uroczystość okazja do spowiedzi przed Mszą św. o godz. 9.00 i 11.00.


6. Po konsultacji z Radą Duszpasterską w sobotę odbędzie się objazd chorych według stałego, comiesięcznego porządku. Jeżeli ktoś z parafian obawia się jednak z tego powodu o swoje zdrowie i życie to proszę aby to zgłosić wcześniej w zakrystii lub telefonicznie. Wtedy daną chorą osobę odwiedzimy, gdy ustanie epidemia.


7. Pragnę podziękować następującym osobom: Panu Zenonowi Janasowi za ofiarowanie szopki bożonarodzeniowej, Panu Pawłowi Hubertowi za dekorację przed kościołem, Panu Kulasowi za dostarczenie choinek, Panu Bolesławowi Bielawskiemu za choinkę przed kościołem, Panu Kazimierzowi Mogiełce z ul. Łąkowej za obrus na ołtarz. Dziękuję także parafianom z ulic: Kościelnej, Łąkowej i Polnej za wykonanie dekoracji bożonarodzeniowej w kościele.


8. W poniedziałek obchodzimy święto Św. Młodzianków; w piątek 1 stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi; w sobotę natomiast wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu.


9. Można jeszcze zamawiać wypominki roczne po każdej Mszy św. w zakrystii, podając godzinę niedzielnej Mszy św. (9.00 lub 11.00). Za zmarłych z rocznych wypominek, które są obecnie zamawiane, modlimy od I niedzieli Adwentu.


10. Ks. Bp Administrator Grzegorz Ryś sprawujący w naszej diecezji tymczasową władzę biskupią udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach niedzielnych i świątecznych do niedzieli 27 grudnia włącznie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Można z niej skorzystać jeżeli obawiamy się o swoje zdrowie i życie.


11. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do środy o 18.00; w czwartek o 16.00; w piątek o 9.00 i 11.00; w sobotę o 17.00 i 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00

Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do czwartku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na następny rok.


12. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego. 


13. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże!


Ks. Tomasz Flajszer