Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu 20.12.2020 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. We wtorek odbędzie się ostatnia Msza Roratnia. Po Mszach św. w zakrystii można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Od I Niedzieli Adwentu nie potrzeba dekorować kościoła kwiatami. Sprzątający zamiast kwiatów składają wtedy ofiarę – równowartość zakupionych kwiatów. Będą one przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Jednocześnie zapraszam mieszkańców ulic Kościelnej, Łąkowej i Polnej do wykonania dekoracji bożonarodzeniowej w naszym kościele.


2. W środę po Mszy św. o godz. 18 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


3. Ze względu na epidemię nie będzie przed świętami Bożego Narodzenia objazdu chorych. Jeżeli jednak ktoś z parafian pragnie, aby kapłan przybył do osoby chorej z sakramentami to proszę to zgłosić w zakrystii. Wtedy takie odwiedziny się odbędą z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych.


4. W czwartek 24 grudnia rozpoczynamy Wigilię Bożego Narodzenia. Zadbajmy wszyscy o tradycyjną chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Łamiąc się opłatkiem zasiądźmy do rodzinnego stołu, ze wspólną modlitwą, lekturą Pisma Świętego, śpiewem kolęd i pastorałek. Zachowajmy w tym szczególnym dniu tradycyjny wigilijny post. Pasterka w naszym kościele odbędzie się o godz. 22.00 i o godz. 24.00. Ofiary składane na tacę na Pasterce będą przeznaczone na Fundusz „Pro Familia”  ( Pomoc Rodzinie).


5. W piątek 25 grudnia będziemy przeżywać Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. według porządku niedzielnego. Natomiast w sobotę 26 grudnia w święto św. Szczepana będziemy przeżywać tradycyjny drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. także według porządku niedzielnego. W tym dniu, jak co roku, wspieramy duchowo i materialnie katolickie uczelnie: Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu. W związku z tym przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszki ofiarę na ten cel.


6. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszach Świętych będziemy modlić się za wszystkie rodziny naszej parafii.


7. Można jeszcze zamawiać wypominki roczne po każdej Mszy św. w zakrystii, podając godzinę niedzielnej Mszy św. (9.00 lub 11.00). Za zmarłych z rocznych wypominek, które są obecnie zamawiane, modlimy od I niedzieli Adwentu.


8. Ks. Bp Administrator Grzegorz Ryś sprawujący w naszej diecezji tymczasową władzę biskupią udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach niedzielnych i świątecznych do niedzieli 27 grudnia włącznie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Można z niej skorzystać jeżeli obawiamy się o swoje zdrowie i życie.


9. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia –  do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”.

Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.


10. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do środy o 18.00; w czwartek Pasterka o 22.00 i 24.00; od piątku do niedzieli o 9.00 i 11.00.

Okazja do spowiedzi świętej 30 min. przed każdą Mszą świętą. Ze względu na epidemię nie będzie w Adwencie wyznaczonego dnia, kiedy przybywali do naszej parafii kapłani by można się było wyspowiadać. Korzystajmy ze spowiedzi w ciągu tygodnia przed wieczorną Mszą św.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do środy bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na następny rok.


11. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


12. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.


Ks. Tomasz Flajszer