Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu 13.12.2020 r.

1. Dzisiejsza III Niedziela Adwentu tradycyjnie nosi nazwę „Gaudete” – radujcie się. Powodem naszej radości jest świadomość, że Pan jest już blisko, że przychodzi, by nam udzielać swoich darów. Dziś w Kościele rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Niech modlitwa roratnia w tym adwentowym czasie pomoże przygotować nas i nasze rodziny na przyjęcie Pana Jezusa. Po Mszach św. w zakrystii można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Od I Niedzieli Adwentu nie potrzeba dekorować kościoła kwiatami. Sprzątający zamiast kwiatów składają wtedy ofiarę – równowartość zakupionych kwiatów. Będą one przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Jednocześnie zapraszam mieszkańców ulic Kościelnej, Łąkowej i Polnej do wykonania dekoracji bożonarodzeniowej w naszym kościele.

2. W środę po Mszy św. o godz. 18 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

3. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Jana od Krzyża.

4. Dzisiaj II niedziela miesiąca. Wasze ofiary są przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary do puszek  przeznaczone na pomoc dla katolików na Wschodzie.

5. Dziękuję następującym osobom: Pan kościelny Jacek Kułek, Pan sołtys Przemysław Janas, Pan Jarosław Hałas, Pan Jakub Sikora za pomoc przy uporządkowaniu cmentarza.

6. Dzisiaj po Mszy św. o 11 spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

7. Ze względu na epidemię nie będzie przed świętami Bożego Narodzenia objazdu chorych. Jeżeli jednak ktoś z parafian pragnie, aby kapłan przybył do osoby chorej z sakramentami to proszę to zgłosić w zakrystii. Wtedy takie odwiedziny się odbędą z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych.

8. Można jeszcze zamawiać wypominki roczne po każdej Mszy św. w zakrystii, podając godzinę niedzielnej Mszy św. (9.00 lub 11.00). Za zmarłych z rocznych wypominek, które są obecnie zamawiane, modlimy od I niedzieli Adwentu.

9. Ks. Bp Administrator Grzegorz Ryś sprawujący w naszej diecezji tymczasową władzę biskupią udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach niedzielnych i świątecznych do niedzieli 27 grudnia włącznie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Można z niej skorzystać jeżeli obawiamy się o swoje zdrowie i życie.

10. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia –  do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]” Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.

11. Msze Św. w tygodniu: w poniedziałek o 18.00; we wtorek wyjątkowo o 17.00; od środy do piątku o 18.00;  w sobotę o 17.00 i 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00.

Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą. Ze względu na epidemię nie będzie w Adwencie wyznaczonego dnia, kiedy przybywali do naszej parafii kapłani by można się było wyspowiadać. Korzystajmy ze spowiedzi w ciągu całego tygodnia przed wieczorną Mszą św.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten i następny rok.

12. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.

13. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.