Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 22.11.2020 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. W dzisiejszą ostatnią niedzielę roku kościelnego obchodzimy  Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.


2. W środę po Mszy św. o godz. 18 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


3. We wtorek obchodzimy wspomnienie obowiązkowe św. Andrzeja Dung – Lac i Towarzyszy.


4. Za tydzień ofiary do puszek będą przeznaczone na utrzymanie kleryków naszego Seminarium Duchownego.


5. Za tydzień – I Niedziela Adwentu i rozpoczęcie nowego roku liturgicznego. Na Mszach św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabywać w zakrystii. Od przyszłej niedzieli nie potrzeba dekorować kościoła kwiatami. Sprzątający składają wtedy ofiarę – równowartość zakupionych kwiatów.


6. W niedzielę 29 listopada po Mszy św. o 11 spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.


7. W zakrystii można nabyć świece wigilijne Caritas: duże i małe.


8. W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych. Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret w tej sprawie. Można się z nim zapoznać na tablicy ogłoszeń i na stronie parafialnej.


9. Wypominki roczne można zamawiać jeszcze przez ostatni tydzień  listopada po każdej Mszy św. w zakrystii, podając godzinę niedzielnej Mszy św. (9.00 lub 11.00). Za zmarłych z rocznych wypominek, które są obecnie zamawiane, będziemy się modlić od I niedzieli Adwentu.


10. Wraz ze wzrostem epidemii koronawirusa wprowadzono kolejne obostrzenia. W związku z tym w kościele może przebywać 1 osoba na 15 m2. Po dokonaniu obliczeń wynika, że w czasie Mszy św. i na innych uroczystościach religijnych może przebywać na całej powierzchni naszego kościoła maksymalnie 13 osób. Proszę aby dostosować się do tych wymogów. Są one wprowadzone dla ochrony naszego zdrowia i życia. W celu ułatwienia uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej dodatkowo została wprowadzona w sobotę o godz. 17.00. Jednocześnie pamiętajmy o obowiązku noszenia maseczki lub przyłbicy, dezynfekowaniu rąk oraz zachowywaniu odstępów od siebie. 


11. Ks. Bp Administrator Grzegorz Ryś sprawujący w naszej diecezji tymczasową władzę biskupią udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach niedzielnych i świątecznych do niedzieli 29 listopada włącznie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Można z niej skorzystać jeżeli obawiamy się o swoje zdrowie i życie.


12. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do piątku o 18.00;  w sobotę o 17.00 i 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00.

Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten i następny rok.


13. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


14. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.


 


Ks. Tomasz Flajszer