Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą 15.11.2020 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku kościelnego będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.


2. W środę po Mszy św. o godz. 18 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


3. We wtorek obchodzimy wspomnienie obowiązkowe św. Elżbiety Węgierskiej; w środę wspomnienie obowiązkowe bł. Karoliny Kózkówny; w piątek wspomnienie obowiązkowe św. Rafała Kalinowskiego; w sobotę Ofiarowanie NMP;.


4. Bóg zapłać za Wasze ofiary złożone tydzień temu na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać również za ofiary złożone do puszek na pomoc ubogim i prześladowanym chrześcijanom.


5. W zakrystii można nabyć świece wigilijne Caritas: duże i małe.


6. W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych. Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret w tej sprawie. Można się z nim zapoznać na tablicy ogłoszeń i na stronie parafialnej.


7. Wypominki roczne można zamawiać przez cały listopad po każdej Mszy św. w zakrystii, podając godzinę niedzielnej Mszy św. (9.00 lub 11.00). Za zmarłych z rocznych wypominek, które są obecnie zamawiane, będziemy się modlić od I niedzieli Adwentu.


8. Wraz ze wzrostem epidemii koronawirusa wprowadzono kolejne obostrzenia. W związku z tym w kościele może przebywać 1 osoba na 15 m2. Po dokonaniu obliczeń wynika, że w czasie Mszy św. i na innych uroczystościach religijnych może przebywać na całej powierzchni naszego kościoła maksymalnie 13 osób. Proszę aby dostosować się do tych wymogów. Są one wprowadzone dla ochrony naszego zdrowia i życia. W celu ułatwienia uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej dodatkowo została wprowadzona w sobotę o godz. 17.00. Jednocześnie pamiętajmy o obowiązku noszenia maseczki lub przyłbicy, dezynfekowaniu rąk oraz zachowywaniu odstępów od siebie.


9. Ks. Bp Administrator Grzegorz Ryś sprawujący w naszej diecezji tymczasową władzę biskupią udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach niedzielnych i świątecznych do niedzieli 29 listopada włącznie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Można z niej skorzystać jeżeli obawiamy się o swoje zdrowie i życie.


10. Msze Św. w tygodniu: w poniedziałek wyjątkowo o 17.00; od wtorku do piątku o 18.00;  w sobotę o 17.00 i 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00.

Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


11. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


12. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.


 


Ks. Tomasz Flajszer