Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę Zwykłą 1.11.2020 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiaj 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tak jak w każdą niedzielę o godz. 9.00 i 11.00.


2. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30.10.2020 roku w paragrafie 28 podaje się co następuje: od dnia 31 października 2020 roku do dnia 2 listopada 2020 roku zakazuje się wstępu na teren cmentarzy z wyjątkiem pogrzebu i czynności z nim związanych..

Zachęcam parafian aby groby swoich bliskich na cmentarzu nawiedzić indywidualnie, wybierając dogodny dla siebie do tego dzień, tak aby uniknąć dużych skupisk osób. Można nawiedzić cmentarz zatem w dniach po 2 listopada 2020 roku. 


3. W poniedziałek 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, zwane także Dniem Zadusznym. Msza Św. w naszym kościele o godz. 18.00. Wypominki za zmarłych z modlitwą różańcową codziennie od 2 do 7 listopada o godz. 17.30. Wszystkich zapraszam do wspólnej modlitwy za zmarłych.


4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek i piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00, wypominki za zmarłych z modlitwą różańcową o 17.30 i o 18.00 Msza święta.


5. W I sobotę miesiąca ze względu na rosnącą epidemię nie będzie objazdu chorych. Jeżeli jednak ktoś z parafian pragnie, aby kapłan przybył do osoby chorej z sakramentami to proszę to zgłosić w zakrystii. Wtedy takie odwiedziny się odbędą z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych.


6. W środę 4 listopada w liturgiczne wspomnienie św. Karola Boromeusza biskupa, w naszym kościele przypada dzień parafialnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Plan Adoracji znajduje się na tablicach ogłoszeń i na stronie parafialnej.


7. Pragnę podziękować następującym osobom za pomoc przy kościele: Komendantowi Straży Panu Michałowi Garbaczowi, Panu Sołtysowi Przemysławowi Janasowi, Panu Mateuszowi Kusicielkowi, Panu Dawidowi Janasowi i Panu Karolowi Lisikowi za rozładunek.


8. W sobotę zakończyliśmy nabożeństwa różańcowe. Dziękuję wszystkim grupom za prowadzenie modlitwy w całym miesiącu. Dziękuję również dzieciom, rodzicom i parafianom za udział w Różańcu.


9. W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych. Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret w tej sprawie. Można się z nim zapoznać na tablicy ogłoszeń i na stronie parafialnej.


10. W środę po Mszy św. o godz. 18 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


11. Przy wyjściu z kościoła są do odbioru kartki wypominkowe: na wypominki jednorazowe oraz na roczne. Zamawiając wypominki jednorazowe na kartkach zaznaczamy „jednorazowe” i w kopercie wraz z ofiarą składamy do skarbony przy chrzcielnicy. Wypominki roczne można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii, podając godzinę niedzielnej Mszy św. (9.00 lub 11.00).


12. Za tydzień w niedziele obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.


13. Wraz ze wzrostem epidemii koronawirusa wprowadzono obostrzenia. W związku z tym w kościele może przebywać 1 osoba na 7 m2. Po dokonaniu obliczeń wynika, że w czasie Mszy św. i na innych uroczystościach religijnych może przebywać na całej powierzchni naszego kościoła maksymalnie 25 osób. Proszę aby dostosować się do tych wymogów. Są one wprowadzone dla ochrony naszego zdrowia i życia. W celu ułatwienia uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej dodatkowo została wprowadzona w sobotę o godz. 17.00. Jednocześnie pamiętajmy o obowiązku noszenia maseczki lub przyłbicy, dezynfekowaniu rąk oraz zachowywaniu odstępów od siebie.


14. Ks. Bp Administrator Grzegorz Ryś sprawujący w naszej diecezji tymczasową władzę biskupią udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach niedzielnych i świątecznych do niedzieli 15 listopada włącznie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Można z niej skorzystać jeżeli obawiamy się o swoje zdrowie i życie. 


15. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do piątku o 18.00; w sobotę o 17.00 i 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00.

Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed różańcem w ciągu tygodnia, w czwartek i piątek od 17.00,  a w niedzielę przed Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok. 


16. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego. 


17. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże!Ks. Tomasz Flajszer