Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą 25.10.2020 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Od 1 października rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe, które są odprawiane przez cały miesiąc: w dni powszednie o godz. 17.30 przed Mszą świętą, a w niedzielę dziesiątka różańca po każdej Mszy św. Plan prowadzenia modlitwy różańcowej znajduje się na tablicach ogłoszeń i na stronie parafialnej. Wszystkich czcicieli Matki Bożej Różańcowej zapraszam do wspólnej modlitwy. 30.10. zakończymy nabożeństwa i kiedy tylko ustąpi epidemia wszystkie dzieci, które brały w nich udział otrzymają niespodzianki. Poinformujemy o tym w stosownej chwili.


2. W niedzielę 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odbędą się tak jak w każdą niedzielę o godz. 9.00 i 11.00. Decyzją Ks. Biskupa Administratora Apostolskiego Grzegorza Rysia nie będzie Mszy Świętej na cmentarzu i tradycyjnej procesji ze względu na trwającą epidemię. Zachęcam parafian aby groby swoich bliskich na cmentarzu nawiedzić indywidualnie, wybierając dogodny dla siebie do tego dzień, tak aby uniknąć dużych skupisk osób. Można zatem nawiedzić cmentarz w dniach poprzedzających 1 listopada lub w dniach po tej uroczystości następujących.


3. Odpust zupełny: wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę 1 i 2 listopada mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz. Należy przy tym odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz przystąpić do spowiedzi, Komunii św. i odmówić modlitwę w intencji Ojca Świętego. Natomiast wierni, którzy od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące.


4. W środę po Mszy św. o godz. 18 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


5. Przy wyjściu z kościoła są do odbioru kartki wypominkowe: na wypominki jednorazowe oraz na roczne. Zamawiając wypominki jednorazowe na kartkach zaznaczamy „jednorazowe” i w kopercie wraz z ofiarą składamy do skarbony przy chrzcielnicy. Wypominki roczne można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii, podając godzinę niedzielnej Mszy św. (9.00 lub 11.00).


6. Pragnę bardzo podziękować 3 osobom: Pani Zofii Herbik, Panu Rafałowi Mincie i Panu Jarosławowi Hałasowi za to, że podjęli trud i wczoraj przyszli i uporządkowali nasz cmentarz parafialny.


7. Dzisiaj ofiara zbierana do puszek jest  przeznaczona na Świętopietrze.


8. W tym tygodniu obchodzimy: w środę święto świętych Szymona i Judy.


9. W związku ze wzrostem epidemii korona wirusa wprowadzono także obostrzenia w kościołach. Nasza parafia znajduje się w strefie czerwonej dlatego w kościele może przebywać 1 osoba na 7 m2. Po dokonaniu obliczeń wynika, że w czasie Mszy św. i innych uroczystościach religijnych może przebywać na całej powierzchni kościoła maksymalnie 25 osób. Proszę aby dostosować się do tych wymogów. Są one wprowadzone dla ochrony naszego zdrowia i życia. W celu ułatwienia uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej jest dodatkowo wprowadzona w sobotę o godz. 17.00. Jednocześnie pamiętajmy o obowiązku noszenia maseczki lub przyłbicy, dezynfekowaniu rąk oraz zachowywaniu odstępów od siebie.


10. Ks. Bp Administrator Grzegorz Ryś sprawujący w naszej diecezji tymczasową władzę biskupią udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach niedzielnych i świątecznych do niedzieli 15 listopada włącznie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Można z niej skorzystać jeżeli obawiamy się o swoje zdrowie i życie.


11. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do piątku o 18.00; w sobotę o 17.00 i 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00.

Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed różańcem w ciągu tygodnia a w niedzielę przed Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


12. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


13. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże!Ks. Tomasz Flajszer