Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą 11.10.2020 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. W czwartek 1 października rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane przez cały miesiąc: w dni powszednie o godz. 17.30 przed Mszą świętą, a w niedzielę dziesiątka różańca po każdej Mszy św. Plan prowadzenia modlitwy różańcowej znajduje się na tablicach ogłoszeń i na stronie parafialnej. Wszystkich czcicieli Matki Bożej Różańcowej zapraszam do wspólnej modlitwy.


2. We wtorek 13 października przypada ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie z różańcem o godz. 17.30. O przystrojenie figury Matki Bożej Fatimskiej i poniesienie jej w procesji proszę Męską Różę Różańcową. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy czcicieli Matki Bożej.


3. W środę po Mszy św. o godz. 18 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone różańce dla tych dzieci. Natomiast za tydzień 18.10 po Mszy św. o 11 swoje spotkanie będzie miała młodzież przygotowująca się do bierzmowania.


5. Dzisiaj przypada II niedziela miesiąca. Ofiara na tacę jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Dzisiaj także będziemy przeżywać Dzień Papieski. Z tego względu przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny. W związku z Dniem Papieskim tradycyjnie w naszej parafii zamawialiśmy „kremówki”. Będzie je można odebrać 17.10 w sobotę.


6. W czwartek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w modlitwach o naszych nauczycielach, katechetach, wychowawcach i pedagogach.


7. Przy wyjściu z kościoła są do odbioru kartki wypominkowe: na wypominki jednorazowe oraz na roczne. Zamawiając wypominki jednorazowe na kartkach zaznaczamy „jednorazowe” i w kopercie wraz z ofiarą składamy do skarbony przy chrzcielnicy. Wypominki roczne można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii, podając godzinę niedzielnej Mszy św. (9.00 lub 11.00).


8. W piątek 16 października przypada rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Jest to dzień Papieża Polaka – św. Jana Pawła II. W tym dniu o godz. 21.00 zapraszam wszystkich parafian na wieczorną modlitwę przy pomniku św. Jana Pawła II.


9. W przyszłą niedzielę w Kościele przeżywamy Niedzielę Misyjną i rozpoczynamy tydzień misyjny. W związku z tym będzie zbierana ofiara do puszek przeznaczona na Misje.


10. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego; w czwartek wspomnienie św. Teresy od Jezusa; w piątek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; w sobotę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego.


11. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty o 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00.

Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


12. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


13. Przypominam o obowiązku zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych, w tym także w kościele ze względu na nadal trwającą epidemię.


14. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.Ks. Tomasz Flajszer