Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą 4.10.2020 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. W czwartek 1 października rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane przez cały miesiąc: w dni powszednie o godz. 17.30 przed Mszą świętą, a w niedzielę dziesiątka różańca po każdej Mszy św. Plan prowadzenia modlitwy różańcowej znajduje się na tablicach ogłoszeń i na stronie parafialnej. Wszystkich czcicieli Matki Bożej Różańcowej zapraszam do wspólnej modlitwy.


2. W środę po Mszy św. o godz. 18 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


3. W przyszłą niedzielę 11.10 po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.  Podczas Mszy św. zostaną poświęcone różańce dla tych dzieci. Natomiast za dwa tygodnie 18.10 po Mszy św. o 11 swoje spotkanie będzie miała młodzież przygotowująca się do bierzmowania.


4. Za tydzień przypada II niedziela miesiąca. Ofiara na tacę będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za tydzień także będziemy przeżywać Dzień Papieski. Z tego względu przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny. W związku z nadchodzącym Dniem Papieskim tradycyjnie w naszej parafii zamawiamy „kremówki” – zapisy po Mszy św. w zakrystii (tylko do czwartku). Kremówki będzie można odebrać 17.10 w sobotę.


5. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej; w środę wspomnienie NMP Różańcowej; w sobotę wspomnienie bł. Angeli Truszkowskiej.


6. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty o 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00.

Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św.

Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


7. Bóg zapłać za ofiarę składaną tydzień temu do puszek na Grób Pański w Jerozolimie.


8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


9. Przypominam o obowiązku zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych, w tym także w kościele ze względu na nadal trwającą epidemię.


10. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże!Ks. Tomasz Flajszer