Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą 27.09.2020 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. W czwartek 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane przez cały miesiąc: w dni powszednie o godz. 17.30 przed Mszą świętą, a w niedzielę dziesiątka różańca po każdej Mszy św. Plan prowadzenia modlitwy różańcowej znajduje się na tablicach ogłoszeń i na stronie parafialnej. Wszystkich czcicieli Matki Bożej Różańcowej zapraszam do wspólnej modlitwy.


2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu z Bractwem św. Józefa oraz okazja do spowiedzi św. od godz. 17. Różaniec rozpocznie się o godz. 17.30 a Msza św. o 18.00.


3. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi o godz. 17, różaniec rozpocznie się o 17.30 a Msza św. o 18.00.


4. W I sobotę miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00.


5. W piątek także o godz. 18.00 w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego i podczas Mszy św. będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych


6. Bardzo dziękuję Pani Teresie Krysiak za wydrukowanie kart na wypominki za zmarłych i kopert na daninę diecezjalną.


7. W środę po Mszy św. o godz. 18 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


8. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św..


9. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Wacława; we wtorek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w środę wspomnienie św. Hieronima; w czwartek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus; w piątek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.


10. W zakrystii także można jeszcze nabyć kalendarz diecezjalny na rok 2021. Cena kalendarza 6 zł.


11. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty o 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00.

Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed Mszą świętą

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


12. Bóg zapłać za ofiarę składaną tydzień temu do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Dzisiaj ofiara do puszek będzie przeznaczona na Grób Pański w Jerozolimie.


13. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


14. Przypominam o obowiązku zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych, w tym także w kościele ze względu na nadal trwającą epidemię.


15. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.Ks. Tomasz Flajszer