Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą 20.09.2020 r.

1. Pragnę podziękować tym osobom, które w sobotę 19 września zaangażowały się i przyszły z pomocą do pracy na cmentarzu i przy sprzątaniu terenu wokół kościoła. Jeżeli idzie o pracę na cmentarzu to bardzo dziękuję następującym osobom: Przemysław Janas, Zenon Janas, Paweł Flejsierowicz, Mirosław Małuszek, Jarosław Hałas, Edmund Rachwalski, Robert Hasiński, Michał Garbacz, Rafał Minta, Bolesław Bielawski, Łukasz Bielawski, Włodzimierz Nowicki, Jan Wiertelak, Krzysztof Talaga, Roman Cegła, Eugeniusz Bobowski, Krzysztof Maciejewski, Michał Jurek; paniom: Krystyna Kocik, Anna Bestra, Krystyna Krupka, Iwona Liebchen; ministrantom: Mateusz Kusicielek, Kacper Pietraszewski, Maksymilian Bestry, Mateusz Bergandy; za pomoc przy sprzątaniu terenu wokół kościoła dziękuję: Mirosława Kempiak, Karolina Marczak, Ewa Małuszek, Karolina Janas, Paweł Hubert, Piotr Hubert, Zygmunt Lis (szczególnie za podstawienie ciągnika i przyczepy), Zbigniew Hałas, Stanisław Krawiec, Tadeusz Lis, Rafał Minta, Michał Garbacz oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Dziękuję także V Róży Różańcowej za przystrojenie figury Matki Bożej. .

2. Pragnę podziękować także:

- Państwu Duczmalom z Jankowa Zaleśnego za nieodpłatne przekazanie foli do prac na cmentarzu,
- Jubilatom za ofiarowanie bielizny kielichowej i ornatu,
- Pani Karolinie Kasińskiej za ofiarowanie obrusów,
- Panom Janowi i Markowi Krysiak za wykonanie nowego stolika dla figury Matki Bożej Fatimskiej,

3. W środę po Mszy św. o godz. 18 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św..

5. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto św. Mateusza; w środę wspomnienie św. Ojca Pio; w czwartek Rocznicę Poświęcenia Kościoła Katedralnego.

6. W zakrystii mogą zgłaszać się osoby, które chciałyby ofiarować płody rolne jako dar dla Sióstr klauzurowych z Ostrowa Wlkp. Za tydzień w sobotę 26 września dokonamy ich zbiórki i zawieziemy Siostrom do Ostrowa Wlkp..

7. W zakrystii także można już nabyć kalendarz diecezjalny na rok 2021. Cena kalendarza 6 zł.

8. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do piątku o 18.00; w sobotę o 17.00 i 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00.

Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św.

Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.

9. Bóg zapłać za ofiarę na tacę przeznaczoną na potrzeby naszej Parafii. Dzisiaj zbierana będzie ofiara do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Natomiast za tydzień ofiara do puszek będzie przeznaczona na Grób Pański w Jerozolimie.

10. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.

11. Przypominam o obowiązku zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych, w tym także w kościele ze względu na nadal trwającą epidemię.

12. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.