Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą 13.09.2020 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. W środę po Mszy św. o godz. 18 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Natomiast w środę po Nowennie do Matki Bożej spotkanie z Różami Różańcowymi.


3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto podwyższenia Krzyża Świętego; we wtorek wspomnienie NMP Bolesnej; w środę wspomnienie św. Korneliusza i św. Cypriana; w piątek święto św. Stanisława Kostki.


4. Zwracam się z prośbą do parafian z ul. Szkolnej, aby w dniu 19 września zaangażować się i pomóc w posprzątaniu i uporządkowaniu obejścia wokół kościoła. Proszę zabrać ze sobą także odpowiednie narzędzia.  Jednocześnie zwracam się także z prośbą do pozostałych parafian, aby w tym samym dniu zaangażować się i pomóc w pracy przy cmentarzu. Otrzymaliśmy pewne środki i jest taka możliwość, aby upiększyć miejsce spoczynku naszych bliskich. Szczególne zaproszenie kieruję do mężczyzn bo prace te będą wymagały siły fizycznej. Rozpoczęcie przy cmentarzu w sobotę 19 września o 9.00. Proszę zabrać także ze sobą odpowiednie narzędzia.


5. W zakrystii mogą zgłaszać się osoby, które chciałyby ofiarować płody rolne jako dar dla Sióstr klauzurowych z Ostrowa Wlkp..


6. W zakrystii także można już nabyć kalendarz diecezjalny na rok 2021. Cena kalendarza 6 zł.


7. Msze Św. w tygodniu: w poniedziałek o 18; we wtorek wyjątkowo o 17; od środy do piątku o 18; w sobotę wyjątkowo o 16.30; w niedzielę o 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed Mszą świętą. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


8. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Ofiara składana na tacę będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za tydzień w niedzielę zbierana będzie ofiara do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.


9. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


10. Przypominam o obowiązku zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych, w tym także w kościele ze względu na nadal trwającą epidemię.


11. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

 

Ks. Tomasz Flajszer