Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą 6.09.2020 r.

1. W dzisiejszą niedzielę w Jankowie Zaleśnym Odpust parafialny ku czci Matki Bożej. Suma odpustowa o godz. 12. Zachęcam aby indywidualnie udać się na uroczystości odpustowe.

2. We wtorek obchodzimy święto Narodzenia NMP, nazywane też świętem Matki Bożej Siewnej. Dlatego też dziś na Mszach Świętych nastąpi błogosławieństwo ziarna siewnego.

3. W środę po Mszy św. o godz. 18 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Natomiast w środę po Nowennie do Matki Bożej spotkanie Rady Parafialnej i Duszpasterskiej.

5. W niedzielę za tydzień przypadnie 13 dzień miesiąca. Z racji niedzieli nie będzie nabożeństwa fatimskiego z procesją. Natomiast o przystrojenie figury Matki Bożej Fatimskiej proszę V Różę Różańcową. Niech ta figura będzie wyrazem wdzięczności Matce Bożej za Jej opiekę i pomoc.

6. Bardzo dziękuję Panu Sołtysowi za załatwienie i zorganizowanie kubła na śmieci na cmentarzu. Myślę, że będzie to dla parafian znaczne ułatwienie jeśli chodzi o utrzymanie porządku na cmentarzu. Pamiętajmy jednak także aby być wrażliwymi na wszelkie próby dewastacji tego miejsca i zgłaszajmy je odpowiednim osobom, jeśli do tego dochodzi. Dziękuję także tym osobom, które w tym tygodniu zaangażowały się w pracę przy kościele.

7. W piątek o godz. 18.00 w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego i podczas Mszy św. będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych.

8. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do piątku o 18.00; w sobotę o 17 i 18; w niedzielę o 9.00 i 11.00.

9. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed Mszą świętą.

10. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.

11. Dziękuję za ofiary do puszek na utrzymanie kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu.

12. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Ofiara składana na tacę będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

13. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.

14. Przypominam o obowiązku zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych, w tym także w kościele ze względu na nadal trwającą epidemię.

15. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Daniel Piotr Krawiec, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. NMP Matki Kościoła w Łąkocinach,

Magdalena Rosik, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. św. Wawrzyńca w Wielowsi.

Zapowiedź III

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza