Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą 30.08.2020 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. W kolejną wakacyjną niedzielę prośmy przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny o Bożą opiekę i pomoc, byśmy w wolnym czasie nie zaniedbywali chrześcijańskich obowiązków.


2. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W I Czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu z Bractwem św. Józefa oraz spowiedź św. o godz. 17.30. W I Piątek okazja do spowiedzi także od 17.30. Msza św. i Nabożeństwo ku czci Bożego Serca o godz. 18.00. W I Sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych.


3. W przyszłą niedzielę w Jankowie Zaleśnym Odpust parafialny ku czci Matki Bożej. Suma odpustowa o godz. 12. Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa w tym roku nie odbędzie się piesza pielgrzymka z naszej parafii do Jankowa Zaleśnego. Niemniej zachęcamy aby udać się indywidualnie na uroczystości odpustowe.


4. W środę po Mszy św. o godz. 18 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


5. W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego. Natomiast dnia 1 września przypada 81 rocznica napadu hiterowskich Niemiec na Polskę, który zapoczątkował wybuch II wojny światowej. W tym dniu szczególnie pamiętamy o poległych w obronie naszej Ojczyzny.


6. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty o 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00.


7. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed Mszą świętą.


8. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


9. Dzisiaj składane ofiary do puszek są przeznaczone na utrzymanie kleryków  Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu.


10. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.

 


 

11. Przypominam o obowiązku zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych, w tym także w kościele ze względu na nadal trwającą epidemię. 

 


 

12. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień; dzieciom i młodzieży radosnego rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego, światła Ducha Świętego i opieki Maryi Matki Kościoła. Szczęść Boże.

Daniel Piotr Krawiec, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. NMP Matki Kościoła w Łąkocinach,

Magdalena Rosik, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. św. Wawrzyńca w Wielowsi.

Zapowiedź II

 

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza

 

 

Ks. Tomasz Flajszer