Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą 23.08.2020 r.

1. W kolejną wakacyjną niedzielę prośmy przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny o Bożą opiekę i pomoc, byśmy w wolnym czasie nie zaniedbywali chrześcijańskich obowiązków.

2. W środę po Mszy św. o godz. 18 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto św. Bartłomieja Apostoła; w środę uroczystość NMP Częstochowskiej, Msza św. o godz. 18; w czwartek wspomnienie św. Moniki; w piątek wspomnienie św. Augustyna; w sobotę Męczeństwo św. Jana Chrzciciela   .

4. Msze Św. w tygodniu: w poniedziałek o 18; we wtorek wyjątkowo o 17; od środy do soboty o 18.00; w niedzielę o g. 9:00, 11.00.

5. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed Mszą świętą.

6. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.

7. Dziękuję za złożone ofiary do puszek na diecezjalne Radio Rodzina. Za tydzień ofiara do puszek będzie przeznaczona na utrzymanie kleryków  Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu.

8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz aktualny nr Małego Gościa Niedzielnego.

9. Przypominam o obowiązku zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych, w tym także w kościele ze względu na nadal trwającą epidemię.

10. Wszystkim przebywającym na urlopach i wakacjach życzę miłego i bezpiecznego wypoczynku, parafianom i gościom – błogosławionej niedzieli, a solenizantom i jubilatom tego tygodnia – obfitych łask Bożych i opieki Maryi Matki Kościoła. Szczęść Boże.

Daniel Piotr Krawiec, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. NMP Matki Kościoła w Łąkocinach,

Magdalena Rosik, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. św. Wawrzyńca w Wielowsi.

Zapowiedź I

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza