Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą 16.08.2020 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. W kolejną wakacyjną niedzielę prośmy przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny o Bożą opiekę i pomoc, byśmy w wolnym czasie nie zaniedbywali chrześcijańskich obowiązków.


2. W sobotę 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP w kościele parafialnym o godz. 13 została odprawiona Msza św. dożynkowa. Była ona podziękowaniem Panu Bogu ze strony parafian za tegoroczne żniwa i zebrane plony. Pragnę podziękować tym wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie i przygotowanie tej uroczystości: Panu Sołtysowi; Kołu Gospodyń Wiejskich w  Łąkocinach; Zespołowi Muzycznemu „Łąkocanie” i „Jankowianie”; Państwu Piotrowi Hubert i Monice Małuszek oraz dzieciom, które asystowały; Pani Zosi za zrobienie wieńca dożynkowego; dziewczynkom, które również asystowały na Mszy świętej i wszystkim, którzy wzięli udział. Podziękowania chciałbym także wyrazić wszystkim gospodarzom naszej parafii i ich rodzinom: za ich trud, poświęcenie i pracę dla dobra wspólnego. Za to, że wkładają całe swoje serce w pracę na roli, a my możemy na co dzień cieszyć się jej owocami. Bóg zapłać.


3. Bardzo chciałem podziękować państwu Mirosławowi i Ewie Małuszek za ufundowanie sprzętu do studni na cmentarzu. Dziękuję także Panu Sołtysowi, Panu Mirosławowi i współpracownikom za zamontowanie tego sprzętu do studni. W tym miejscu chciałem także poprosić wszystkich parafian, aby byli wyczuleni i reagowali na wszelkie próby dewastacji dokonywanej na cmentarzu parafialnym bo takie ostatnio miały miejsce. To jest miejsce, w którym należy się szczególna cześć wszystkim zmarłym.


4. Bardzo dziękuję Matko czwartej Róży Różańcowej za przystrojenie figury Matki Bożej i poniesienie jej w procesji podczas Nabożeństwa Fatimskiego.


5. W środę po Mszy św. o godz. 18 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


6. W piątek o godz. 18.00 w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego i podczas Mszy św. będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych.


7. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Jacka; w czwartek wspomnienie św. Bernarda; w piątek wspomnienie św. Piusa X; w sobotę NMP Królowej;


8. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty o 18.00; w niedzielę o g. 9:00, 11.00.


9. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. Przed Mszą świętą.


10. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


11. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek na diecezjalne Radio Rodzina.


12. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Opiekuna; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz aktualny nr Małego Gościa Niedzielnego.


13. Przypominam o obowiązku zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych, w tym także w kościele ze względu na nadal trwającą epidemię.


14. Wszystkim przebywającym na urlopach i wakacjach życzę miłego i bezpiecznego wypoczynku, parafianom i gościom – błogosławionej niedzieli, a solenizantom i jubilatom tego tygodnia – obfitych łask Bożych i opieki Maryi Matki Kościoła. Szczęść Boże!

 

 

Ks. Tomasz Flajszer