Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą 5.07.2020 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Z dniem 1 lipca 2020 r. dekretem biskupa kaliskiego J.E. Edwarda Janiaka zostałem skierowany do Parafii p.w. NMP Matki Kościoła w Łąkocinach. Witam serdecznie wszystkich parafian i proszę o modlitwę.


2. W środę Msza św. z nowenną do MB Nieustającej Pomocy o g. 18:00.


3. 13 lipca przypada Dzień Fatimski – procesja fatimska po Mszy św. o godz. 18:00. O przystrojenie figury i poniesienie jej w procesji proszę Różę III. Pół godziny wcześniej odmówimy cząstkę różańca.


4. W sobotę 11 lipca – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożył regułę zakonną, na której oparły się pierwsze zakony, jakie powstały w Kościele Zachodnim. Przez swoją działalność przyczynił się do rozwoju życia religijnego w Kościele i kultury w Europie. Papież Paweł VI w 1964 roku ogłosił go patronem Europy.


5. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty o g. 18:00, w Niedzielę o g. 9:00 i 11:00.


6. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej.


7. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Opiekuna, nowe nr-y Gościa Niedzielnego i Przewodnika Katolickiego oraz aktualny nr Małego Gościa Niedzielnego.


8. Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę błogosławionej Niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień – Szczęść Boże!

 

Ks. Tomasz Flajszer