Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą 28.06.2020 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dziś przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą. W dniu dzisiejszym nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o g. 11:00. W dzisiejszą 4. Niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę (tzw. „cicha składka”) są przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za złożone tydzień temu ofiary na KUL.


2. W poniedziałek przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. W naszym kościele Msze Św. o g. 9:00, 17:00 i 18:00. W tym dniu, jak co roku, przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek na tzw. „Świętopietrze” - czyli utrzymanie Stolicy Apostolskiej.


3. W środę Msza św. z nowenną do MB Nieustającej Pomocy o g. 18:00.


4. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek Miesiąca. W I Czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Bractwo św. Józefa i okazja do Spowiedzi św. o godz. 17:30.  W I Piątek Spowiedź św. od godz. 17:30. Msza Św. i nabożeństwo ku czci Bożego Serca o godz. 18:00.


5. W sobotę  odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00.


6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Diecezji.


7. Msze Św. w tygodniu: w poniedziałek o g. 9:00, 17:00, i 18:00, we wtorek nie ma Mszy św., od środy do soboty o g. 18:00, w Niedzielę o g. 9:00 i 11:00.


8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowe nr-y Gościa Niedzielnego i Przewodnika Katolickiego oraz aktualny nr Małego Gościa Niedzielnego.


9. W związku ze zmianami personalnymi w diecezji od 1 lipca br. posługę duszpasterską w tej parafii będzie pełnił ks. Tomasz Flajszer. Kanoniczne wprowadzenie na urząd przez ks. Dziekana nastąpi w przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 11:00. Niech Parafianie godnie przyjmą nowego duszpasterza.


10. Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę błogosławionej Niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień – Szczęść Boże!

Weronika Marta Widyńska, panna, zam. Łąkociny, tutejsza Parafia,

Dawid Sebastian Nowak, kawaler, zam. Par. pw. Św. Rodziny – Ostrów Wlkp..

Zapowiedź III

 

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza

 

 

Ks. Marek Chudzia