Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą 21.06.2020 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dziś przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą. W dniu dzisiejszym nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o g. 11:00. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary do puszek na KUL. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za złożone tydzień temu ofiary na potrzeby naszej Parafii. Dziękuję również tym, którzy złożyli już Daninę Diecezjalną i Parafialną. Można jeszcze składać ofiary na Daninę podczas Mszy św.. Bardzo dziękuję młodzieży – szczególnie kandydatom do bierzmowania oraz dzieciom I-Komunijnym i Rocznicowym z rodzicami, którzy przygotowali ołtarze na zakończenie oktawy Bożego Ciała, Druhom Strażakom i Bractwu św. Józefa za niesienie baldachimu podczas Oktawy, p. Organiście, p. Kościelnemu, Lektorom i Ministrantom, Asyście, dziewczynkom sypiącym kwiaty i ich rodzicom, grupom modlitewnym i duszpasterskim, osobom niosącym figury, obrazy, chorągwie, sztandary, poduszki, feretrony, sponsorom za ofiarowane słodycze dla dzieci oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Oktawy Bożego Ciała.


2. We wtorek obchodzimy Dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwach o naszych ojcach: żyjących i zmarłych.


3. W środę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze Św. o g. 9:00, 17:00 i 18:00. Msza św. z nowenną do MB Nieustającej Pomocy i nabożeństwem czerwcowym o g. 18:00.


4. W piątek o g. 18:00 w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego i podczas Mszy św. będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych.


5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę (tzw. „cicha składka”) będą przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.


6. Msze Św. w tygodniu: w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę o g. 17:00, 18:00 i 18:30, w środę   o g. 9:00, 17:00 i 18:00, w piątek o g. 17:00, 18:00 i 19:00, w. W Niedzielę o g. 9:00 i 11:00.


7. Biuro parafialne czynne w środę i sobotę pół godz. po Mszy św..


8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowe nr-y Opiekuna, Gościa Niedzielnego i Przewodnika Katolickiego oraz aktualny nr Małego Gościa Niedzielnego.


9. Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę błogosławionej Niedzieli i obfitych łask Bożych na cały tydzień – Szczęść Boże!

Patrycja Sikora,  panna, zam. Łąkociny, tutejsza Parafia,

Karol Kuśnierski,  zam. Par. pw. MB Częstochowskiej–Ostrów Wlkp..

Zapowiedź III

 

Weronika Marta Widyńska, panna, zam. Łąkociny, tutejsza Parafia,

Dawid Sebastian Nowak, kawaler, zam. Par. pw. Św. Rodziny – Ostrów Wlkp..

Zapowiedź II

 

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza

 

 

Ks. Marek Chudzia