Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą 21.06.2020 r.

1. Dziś przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą. W dniu dzisiejszym nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o g. 11:00. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary do puszek na KUL. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za złożone tydzień temu ofiary na potrzeby naszej Parafii. Dziękuję również tym, którzy złożyli już Daninę Diecezjalną i Parafialną. Można jeszcze składać ofiary na Daninę podczas Mszy św.. Bardzo dziękuję młodzieży – szczególnie kandydatom do bierzmowania oraz dzieciom I-Komunijnym i Rocznicowym z rodzicami, którzy przygotowali ołtarze na zakończenie oktawy Bożego Ciała, Druhom Strażakom i Bractwu św. Józefa za niesienie baldachimu podczas Oktawy, p. Organiście, p. Kościelnemu, Lektorom i Ministrantom, Asyście, dziewczynkom sypiącym kwiaty i ich rodzicom, grupom modlitewnym i duszpasterskim, osobom niosącym figury, obrazy, chorągwie, sztandary, poduszki, feretrony, sponsorom za ofiarowane słodycze dla dzieci oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Oktawy Bożego Ciała.

2. We wtorek obchodzimy Dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwach o naszych ojcach: żyjących i zmarłych.

3. W środę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze Św. o g. 9:00, 17:00 i 18:00. Msza św. z nowenną do MB Nieustającej Pomocy i nabożeństwem czerwcowym o g. 18:00.

4. W piątek o g. 18:00 w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego i podczas Mszy św. będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych.

5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę (tzw. „cicha składka”) będą przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.

6. Msze Św. w tygodniu: w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę o g. 17:00, 18:00 i 18:30, w środę   o g. 9:00, 17:00 i 18:00, w piątek o g. 17:00, 18:00 i 19:00, w. W Niedzielę o g. 9:00 i 11:00.

7. Biuro parafialne czynne w środę i sobotę pół godz. po Mszy św..

8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowe nr-y Opiekuna, Gościa Niedzielnego i Przewodnika Katolickiego oraz aktualny nr Małego Gościa Niedzielnego.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę błogosławionej Niedzieli i obfitych łask Bożych na cały tydzień – Szczęść Boże!

Patrycja Sikora,  panna, zam. Łąkociny, tutejsza Parafia,

Karol Kuśnierski,  zam. Par. pw. MB Częstochowskiej–Ostrów Wlkp..

Zapowiedź III

Weronika Marta Widyńska, panna, zam. Łąkociny, tutejsza Parafia,