Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedziele Wielkiego Postu 15.03.2020r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiejszą niedzielą wkraczamy w III Tydzień Wielkiego Postu. Zachęcam wszystkich parafian do podjęcia praktyk pokutnych w czasie Wielkiego Postu oraz do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:30, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11:00. Przez odprawienie tych nabożeństw można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za siebie lub za zmarłych. Bardzo dziękuję wszystkim Ofiarodawcom za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na utrzymanie polskich misjonarzy, a także za ofiary na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać! W Wielkim Poście można składać ofiary na daninę diecezjalną i parafialną. Koperty można nabyć przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Danina jak w roku ubiegłym. Również można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Na ten cel są przygotowane w kościele skarbony: przy Św. Józefie i przy chrzcielnicy. W Wielkim Poście nie dekorujemy kościoła kwiatami. Rodziny sprzątające świątynię składają w zakrystii ofiarę (równowartość zakupionych kwiatów). Od dzisiejszej Niedzieli w związku z zagrożeniem koronawirusem Biskup Kaliski udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. do dnia 29 marca br. następującym wiernym: osobom w podeszłym wieku, z objawami infekcji, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz ich opiekunom, a także tym, którzy czują obawę przed zarażeniem; jednocześnie zachęca do uczestnictwa w radiowych i telewizyjnych transmisjach Mszy św. i nabożeństw. W czasie liturgii w kościele należy przestrzegać kilku zasad: dokładnie umyć ręce, Komunię św. najlepiej przyjmować na rękę, znak pokoju przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania ręki, oddawanie czci krzyżowi i relikwiom tylko przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez pocałunku lub dotknięcia. Biskup Ordynariusz zachęca wiernych do gorliwej modlitwy w intencji wszystkich chorych, a także tych, którzy pracują wśród zarażonych koronawirusem i prosi, abyśmy przez przyczynę św. Józefa, patrona naszej Diecezji, pełni ufności zawierzali naszą codzienność, losy Ojczyzny i świata Miłosierdziu Bożemu.


2. W środę po Mszy Św. o g. 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.


3. W czwartek - 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Opiekuna Zbawiciela. W tym dniu Msze Św. w naszym kościele o godz. 9:00 i 18:00.


4. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszej Parafii. Plan ewentualnych parafialnych rekolekcji wielkopostnych zostanie podany w najbliższym czasie.


5. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do środy i w piątek o g. 18:00, w czwartek o g. 9:00 i 18:00, w sobotę o g. 17:00 i 18:00, w Niedzielę o g. 9:00 i 11:00.


6. Biuro parafialne czynne w środę i sobotę pół godz. po Mszy św..


7. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: aktualny nr Opiekuna, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny oraz nowy Mały Gość Niedzielny.


8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia - obfitych łask Bożych oraz opieki Maryi Matki Kościoła i św. Józefa – Szczęść Boże!

 

 

Ks. Marek Chudzia