Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedziele Zwykłą - 20.10.2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dziś w Kościele przeżywamy Niedzielę Misyjną i rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Zbiórka ofiar do puszek na Misje odbędzie się w przyszłą niedzielę, na zakończenie Tygodnia Misyjnego. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny (żywy pomnik Papieża – Polaka), z którego fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin. Bardzo dziękuję za ofiary składane tydzień temu na potrzeby Stolicy Apostolskiej, czyli na tzw. ”Świętopietrze” oraz na potrzeby naszej Parafii. „Bóg zapłać”.


2. Trwają nabożeństwa różańcowe odprawiane przez cały miesiąc: w dni powszednie o godz. 17.30 przed Mszą św., a w niedziele dziesiątka różańca po każdej Mszy św. Dzieci przychodzą na Różaniec w tygodniu od poniedziałku do piątku oraz w niedziele. W tym czasie dzieci otrzymują obrazki o różańcu do wklejenia na plansze różańcowe. Plan prowadzenia modlitwy różańcowej, podobnie jak w latach ubiegłych, znajduje się na tablicach ogłoszeń i na stronie parafialnej. Wszystkich czcicieli Matki Bożej Różańcowej zapraszam do wspólnej modlitwy.


3. Od dziś przy wyjściu z kościoła są do odbioru kartki wypominkowe: na wypominki jednorazowe oraz na roczne. Zamawiając wypominki jednorazowe na kartkach zaznaczamy „jednorazowe” i w kopercie wraz z ofiarą składamy do skarbony przy chrzcielnicy. Wypominki roczne można zamawiać po każdej Mszy Św. w zakrystii, podając godzinę niedzielnej Mszy św. (9:00 lub 11:00).


4. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, Papieża.


5. W środę Msza Św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.


6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę (tzw. „cicha składka”) będą przeznaczone na potrzeby naszej Parafii, a przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek na Misje.


7. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty o godz. 18:00, z wyjątkiem środy (g. 18:30). W Niedzielę o godz. 9:00 i 11:00. W tygodniu można rezerwować Msze św. na 2020 rok.


8. Biuro parafialne czynne w środę i sobotę pół godz. po Mszy św.


9. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Opiekuna, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i aktualny październikowy Mały Gość Niedzielny. Można też nabywać kalendarze diecezjalne na rok 2020 w cenie 6 zł.


10. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej Niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień oraz opieki Matki Bożej Różańcowej – Szczęść Boże!

Ks. Marek Chudzia